Videti jedan post
Star 30.12.2011, 12:53   #75
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard MarjanMilosevic i Tranzit

Uključit ću se onako diplomatski u temu i reći kako bitne razlike u mišljenju gore navedenih kolega i nisu tako suprostavljena kako se čitatelju teme može na prvi korak učiniti(ako se krene sitničariti onda nikad kraja),a evo i zašto tako mislim.
Kad kolega MarjanMilosevic priča o štetnosti ''peglanja'' signala na račun dinamike s tim se u potpunosti slažem,a i kolega Tranzit se slaže jer je više puta ponovio da ''manje je više'' s čim se također slažem.
''Ogromna'' razlika u mišljenju je nastala samo jer kolega MarjanMilosevic čitavu stvar promatra iz ugla najviših svjetskih standarda(čemu bi barem trebali svi težiti...) a kolega Tranzit iz kuta većine muzičara s naših prostora,koji nemaju znanje ni opremu svjetskih klasa o kojima kolega MarjanMilosevic priča(ako se neko ovim osjeća uvrijeđen u naprijed se izvinjavam).Ja sam shvatio da kolega Tranzit iz tog razloga savjetuje korištenje uz važnu napomenu ''manje je više'' (levelera i sl. uređaja).Razlika između kvalitetnog muzičara i onog extra klase je po mom ukusu baš to što onaj extra klase ima više dinamike u svom izvođenju(tehnički oba mogu biti jednako savršeni).
Elektronska glazba ima veću toleranciju na ''peglanje''(više je ''ravna'') nego rock da ne spominjem klasičnu.
Zahvaljujem i jednom i drugom kolegi jer sam iz njihovih postova saznao i neke stvari koje nisam prije znao.
Pozdrav!
accordst je offline   Reply With Quote