Videti jedan post
Star 16.06.2015, 00:42   #5
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam ja problema da podelim HDD na koliko hoću, instalirao sam ja mnogo računara i windowsa, nisam ja laik za te stvari.

Mene zanima kako konfigurisati opcije u windowsu od svih servisa što ima u njemu, šta je potrebno isključiti a šta uključiti, koliki keš podesiti i tome slično...
Šta je potrebno od resursa optimalno podesiti da rad sa više traka i čitanje VSTi u Cubase ne krcka, secka ili unosi puckanje u audio materijal?

Šta da stavim na SSD od 250GB a šta na običan HDD od 1 TB?
Da li ovaj običan HDD od 1TB da delim još na 2 particije, ili da ga ostavim kao jednu particiju od 1TB? Da li nešto dobijam ili gubim u performansama sistema ako ga podelim na 2 particije?

Hoću da instaliram Windows 7 32-bit jer imam Cubase 5 samo proverenu 32-bitnu verziju. Imam 4 GB RAM-a i nije mi potrebno više jer znam da WIN7 ne vidi više od toga, pa je bespotrebno stavljati više. Ploča je nove generacije i ne bih ništa instalirao manje od WIN7 zbog drivera.

Ovo je potpuno nov računar i instaliram sve od početka, zato mi treba pomoć da u startu sve podesim kako treba, jer je posle kasno kada ga napunim sa podacima i programima. Ko će sve to ponovo posle da instalira.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote