Videti jedan post
Star 24.10.2015, 02:04   #112
Johnny035
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2011
Mjesto: Ćuprija
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: gitara
Interesi: muzika i sport
Johnny035 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napisao sam da su mi uzori Zoran Starčević, Sava Bojič i Vadan Vučković Paja, ali moram da dodam i neprevaziđenog Cakiju Vasiljevića jer ne samo da dobar gitarista već i dobar čovek. Ne mogu da vam opišem koliko taj čovek voli gitaru i muziku, tj. sa koliko ljubavi prilazi muzici.

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
U cemu je on to najbolji? Usere svaku pesmu koju odsvira i otpeva izivljava se s trilerima i dok svira i dok peva.
Jebes takve svirace kad ne prepoznas pesmo kolko improvizuje dok ne pocne da peva.
Slažem se za Kosmajaca. Za mene je on precenjen. Bolji je klavijaturista nego što je pevač. Često ošljari pesme, glas mu je čist tezgaroški, ne za estradu. Da se takmiči npr. u Zvezdama Granda pitanje je koliko bi daleko dogurao. Do trećeg kruga maksimum.

Vidim da ovde mnogo brane vatreno Krečara i Kosmajca, ali moram da napišem nešto što im se verovatno neće dopasti. Krenem skoro na neke probe sa jednim od članova foruma, i poslednji put krenemo da sviramo neku pesmu od Save Radusinovića, a on meni kaže: "Ajde da sviramo ovu harmoniju, Kosmajac svira i peva ovako." A na snimku koji mi je on pustio, Kosmajac isfalširao i ispao potpuno iz melodijske linije na pojedinim mestima, negde je izrecitovao, tako da ne znaš koji akord da uhvatiš. Ne sviđa mi se to što mnogi mladi muzičari pošto-poto imitiraju nekog ko fušari pesme. Eto, on dobro svira sve: i solo, i bas, i pratnju, ali umesto da izgrađuje neki svoj stil, a može, jer svira odlično, on pokušava da imitira Kosmajaca, koji je dobar, ali ne nešto spektakularan klavijaturista.

Ja na Krečara kao i na Kosmajca gledam kao na klavijaturistu, a ne kao pevača. Bolji mi je kao svirač, nego kao pevač.

Ista stvar kao sa Kosmajcem je i sa Acom Čergarom. Ne sviđa mi se što mnoge pesme impovizuje da ne možeš na osnovu foršpila da provališ o kojoj se pesmi radi. Naletim na snimak Nataše Stajić gde peva pesmu "Ne dam dušu da greše". Čergar umesto da svira foršpil kako je red i kako Kemiš svira, njemu je svaki foršpil neka improvizacija. Ne soprim da je on vrhunski harmonikaš, ali kao slušalac ne volim kad neko previše odskače od originala.

Zato sam uvek za slušanje originala, tj. studijske verzije pa onda prilagođavaj sviranje kako odgovara onima sa kojima sviraš, alid a bude tako da onaj ko sluša ne mora da nagađa šta pevaš ili sviraš.

Promijenjeno od Johnny035 (24.10.2015 u 02:07 sati)
Johnny035 je offline   Reply With Quote