Videti jedan post
Star 08.08.2017, 12:56   #53
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tema je vrlo aktualna, neki članovi ste dobro upućen u vezi carine, i ugovora o radu, ili autorski ugovor, al recite mi zašto niko nije pomislio na "društvo, naprimer, kulturno umetnićko društvo,klub?" ili muzićki klub? financijski i porezki je isto kao naprimer fudbalski klub i tako dalje, rade se godišnji porez za klub, ali ne za pojedince što svirao okolo. a u takvom klubu možeš sabrati troškove benzina za automobil na muzićke vežbe, svirke, kod nas je gornji limit jednog kilometra 0,37 centa a na kraju to iznosi dosta puta i više što se zaradi, pa se iz takvog kluba izvade novac za te troškove benzina naravno to je bez poreza da se pare podignu sa banke. Napominjem da je to po pravilu i po zakonu. Troškovi benzina moraju da se vrate onome ko autom vozi na svirke, ali u stvari to je honorar. pored toga možeš sa tim novcem u klubu da kupiš novu gitaru, klaviaturo ili mixetu, pojačalo. šta ja znam šta sve. Ja radim prilično ovako što sam napisao. Znam da imam prednost pošto znam kako to ide sa financijama i porezima jer radim na tom području profesionalno. Da sam samo još pjevać i klaviaturista takav svirao bi u operi u Berlinu. A harmonika mi ide vrlo dobro.
megane je offline   Reply With Quote