Videti jedan post
Star 13.04.2018, 09:18   #25
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Apsolutan i vječiti protivnik transponiranja i ne vidim mu nikakvu svrhu u live svirci iz perspektive neke nazovimo je "muzičke etike". Čak sam vodio i žustre rasprave sa mnogim kolegama oko toga, ali generalno, ne zamjeram kolegama koji koriste tu funkciju, ali ne volim kada kažu da je to sasvim ispravno i da ne vide razlog zašto to ne bi koristili.
Tehnologija nas već dugo vremena svakim danom sve više i više čini invalidima, pa tako i u ovom segmentu. Sjetim se kad samo ja i moj otac trebali ići iz Mostara do Konjica prije neku godinu, a 7 mjesec, +40 temperatura. Ja govorim idemo mojim autom (ja tada vozio Mercedes 190 '87 godina), a ćale govori ma jok, idemo mojim, kod tebe nema klime, a ćale je vozio tu 190-ku 15 godina i nikad mu nije bilo vruće u njoj. Ista stvar je sa parking senzorima, pa sad postoji i automatsko parkiranje, pa GPS i dosta drugih stvari gdje nam polako ali sigurno kržlja mozak, pa me sve nešto strah da će doći trenutka da nećemo da izvinete ni dupe moći obrisat bez pomoći neke aplikacije i gedžeta
Nije bauk na svirci, pjesmu spustit za pola tona, pa čak i čitav ton, ako se žele izbjeći tonaliteti sa puno crnih. Jedini je problem ako radite s nekom ekipom koja je neku stvar uvježbala iz takvih tonaliteta ili ako radite s nekim poznatim pjevačom/pjevačicom, ali ako je slučaj takav, a treba vam transpozer, onda se sigurno kao muzičar uopće niste trebali naći na tom mjestu
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote