Videti jedan post
Star 16.04.2018, 00:17   #77
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja, ponavljam koristim transpoze, da... ali posto radim sa X pevaca i pevacica a imam koliko toliko dobar sluh, npr.nikada mi nije problem uhvatiti intonaciju za cca.5-10 sekundi nebitno odakle kolega/koleginica zapevali. Po ranijim izjavama kolege (ne znam sad koji bese) nama koji koristimo transpoze je to nemoguce i moramo otprilike vijati pevace barem jednu strofu i pola refrena dok im ne pogodimo intonaciju... eto ja npr.ne moram... mozda imam bolji sluh ili sam talentovaniji od ostalih... sta znam... a sad bez sale, i ja znam da su kolege koji sve sviraju iz prirodnih pozicija u velikoj prednosti naspram mene i da su bolji muzicari i tu nema govora, i ja znam sve note i akorde i kvintni i kvartni krug itd.... sve ja to teoretski znam... ali kad ti dodjes kuci sa posla..pa zena deca itd... pa tako do noci, pa svaki dan u krug... i onda mi dodje pevacica i kaze "skini mi molim te pesmu od Aleksandre Mladenovic "ljubav ili ludilo"", koja ce se uzgred svirati godinu i po dana.... meni nekako lakse a-mol pa +5 jbg...
yamahapassion je offline   Reply With Quote