Tema: Dbx286a
Videti jedan post
Star 02.11.2011, 00:13   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama to jednostavno mora odlicno da zvuci. Za podesavanje Outputa uradi slijedece: podigni Output na dbx 286S do za "dlaku" ispod Clipa. Ovo ces uraditi najefikasnije ako (kada si uradio sva ta ostala podesavanja modula na dbx 286S o kojima sam ti pisao u proslom postu) opet natjeras pjevaca da pjeva najglasnije dionice a ti pri tom podizes Output dbx 286Sa sve dok se prvi put ne upali Clip led kraj Output potenciometra, sada smanji Output za malo i to bi bio optimalni level izlaza sa dbx 286S. Na CMS kanalu gdje ulazi dbx 286S, iskoristi istu tehniku za namjestanje Gaina, znaci pjevac pjeva glasne dijelove, ti podizes Gain na kanalu CMSa sve dok se prvi put (pri najacim signalima) ne upali crveni led kod Gaina a onda smanjis za malo. To bi onda bio idealno podesen ulazni signal a sve dalje obavljaj na Volume faderu kanala na CMSu. Ostani pri ovoj tehnici podesavanja kod bilo kojih ulaznih signala nevezano za dbx 286S. Ko god ti kaze drugacije, taj nema blage veze o cemu prica, jednostavno ignorisi te price jer ovo sto ti ovdje pisem je abeceda audio tehnike i nisam je ja izmislio. Tu je topla voda davno izmisljena. Uvijek je najbolji, najvisi moguci signal a da pri tom ne Clipuje. Drzi se tog pravila i ne boj se nicega.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
Burli (02.11.2011), DjoleBn (04.01.2012), Dule Va (20.03.2012), harepa50 (25.03.2012)