Videti jedan post
Star 10.06.2009, 03:04   #7
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne bi diskusija otisla u pogresan smer, pokusacu jos jednom, sa najboljom namerom:

....neznam sta si ti htio nama objasniti...

mozda je u tome problem
nisam hteo nista objasnivati, nego samo da pomognem kolegama oko izbora ZX serije.Samo cisto informativno, nisam ovisnik brendova,najmanje EVI korporacije,posto momentalno za moje potrebe nista od njih ne koristim.U sustini je ZX5 u pasivnoj varijanti,u fullrange modu,bez dobrog pojacala=promarsaj a dobro pojacalo koje ce zadovoljiti ZX5,trazi i DSPa i sve je to preskupo.Fazit:bolje bilo sta iz ZX serije,nego ZX5 i neka power mikseta.

....stojim opet iza toga da nas 80% ima sasvim druge uslove....

ako su uslovi finansijske prirode, onda zaobidjite ZX5.
Nema veze jel to Fantom,Triton,Sempl,Midi....dobar sound je dobar sound i ne bi trebalo da zavisi od "izvora".Dobar sempl ce dobro zvuciti i na Behringerom a los sempl i kad bi ubacio na KV2,ima lose da se cuje!

....Ja ti iz zivotnog iskustva mogu reci samo to da se ne prave vise instrumenti kao ni kutije ili auta kao nekada....

Nije tacno!Kutije novog milenijuma su daleko bolje od "mitologije", ali to je druga tema,nema veze sa ovim.Kad uporedim PA tehniku 80tih godina i ovo sto danas proizvodi JBL,EV,RCF,KV2,Martin Audio,Bose,R&H....nema zdrave logike.Sama konfiguracija sistema je "nebo i zemlja"!Ili hoces da me ubedis da Eminent bolje zvuci od PM2??Ili trosistemske kutije 80tih godina bolje zvuce od danasnjih line array sistema??Mislim....sve u svoje vreme.

.....Usput da dodam da ne volim ovdje puno pametovati i nemoj da sta zamjeris....
Taman posla, ja pokusavam da uvek budem korektan i sam uvek za "prijateljsku" i konstruktivnu diskusiju.Opusteno....

....a ti si ipak neko ko je dosta nacitan o soundu....
Sound se ne cita prijatelju,sound se dozivi!Nemoj misliti da sa druge strane tastature imas nekoga koji se raduje diplomi i dosao na forum da se folira i filmuje....vreme ce pokazati svoje.Kao sto sam rekao, na ZX5(ZXA5) imam oko 500 sati reprodukcije sounda,"od Silvane do Santane",i fantomi,i tritoni i faljovi....

Nadam se da te nisam nicim uvredio

Pozdrav
Aleksandar
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote