Tema: Zip disketa
Videti jedan post
Star 07.01.2017, 14:19   #1
terza
Drugar foruma
 
terza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Postovi: 60
Downloads: 301
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
terza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zip disketa

Pozdrav svima koliko vas ima!
Zazelio bih kao prvo, sretne Praznike svim clanovima i clanicama foruma!
Nisam dugo svracao na yu-midi forum, jer sam ostavio, tj, rasprodao sve instumente, jednostavno otisao sam u prijevremenu penziju, ali evo nakon skoro 5 godina, odlucio sam se vratiti u muziku u 2017 god, jer mnogo godina sam proveo svirajuci tako da je to jednostavno jace od mene, nemogu bez muzike.

Svojevremeno sam svirao Rolanda G-1000 i imao sam dosta sredjene ritmove, neke sam i ja sam pravio, al' desio mi se mali peh sa externim SCSI zip drivom i disketom u njemu, kod mog najboljeg prijatelja, jednostavno se zapalio zip drive a i disketa u njemu je stradala, tako da nisam mogao nista da spasem iz nje, ali sam ipak kao iskusan muzicar napravio backup disketu i sacuvao svoje ritmove barem se nadam.


Sad moje glavno pitanje je dali ima nacina i koji je to nacin da prebacim sa zip diskete svoje ritmove od Rolanda i da se to konvertuje u Korg format.

U to vrijeme sam imao SCSI externi zip drive sa instaliranom SCSI kartom u svom kompjuteru, I nije mi bio problem da to sve prebacim na kompjuter I da konvertujem preko programa, ali nista vise nemam od toga,

Ja sam sad presao na Korga PA-800 I klavijaturu sam vec skoro sredio sa ritmovima, ostalo je jos nesto malo da sredim.

Hvala svima i veliki pozdrav od Terze
terza je offline   Reply With Quote