Videti jedan post
Star 10.01.2014, 20:20   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momci, potpuno vas shvaćam. Prije par godina sam i ja bio u dilemi i s mnogo otvorenih pitanja u vezi Stylova.
Dok sam svirao klavijaturu koja je u sebi imala sve moguće alate za izradu i editaciju styla, nisam niti znao što me čeka s Yamahom. Nije mi preostalo drugo, nego kopati po netu i samostalno tražiti rješenja.
Zato sam otvorio ovu temu, da vama i ostalim koji žele učiti skratim put i muke. Koliko god znam i koliko stignem, probat ću pomoći.

############### OD KUDA POČETI? ###############

Izdvojio bih par pravila.
1. Ne postoji jedinstveni obrazac po kojem se radi Style, nema čarobne formule
2. Istu radnju možete obaviti na više načina i s različitim alatima, odaberite onaj koji vam najviše odgovara
3. Većina glavnih stvari u izradu i editu Styla moguće je napraviti u samoj klavijaturi, preferirajte ovaj način iz više razloga
4. Rad na računalu je mnogo pregledniji i brži ali zahtjeva dodatna znanja i probleme koji mogu nastati
5. Uvijek imajte rezervnu kopiju Styla na kojem radite

Ovdje ću pokušati odgovoriti Dellu na pitanje koje je postavljeno na nekoj drugoj temi, a siguran sam da će i ostale zanimati.

Citat:
Sto se tice pravljenja ritmova, zanima me najlaksi postupak.
Postupak ovisi prije svegta od toga što želiš urediti na Stylu i od kuda počinješ.
Kada radimo Style "iz nule" (predpostavljam da si na to mislio) onda treba upotrijebiti kombinaciju rada na klavijaturi, s onim na računalu. To je najduži postupak i ne može ga se precizno opisati (pravilo 1)

Ipak mogu dati kratke smjernice kako to ja radim
a) u klavijaturi odrediti mjere (broj taktova) i otkucati osnovne motive za željene sekcije (bas bubanj, doboš, činela + bas gitara + strings)
(ovim automatski dobivamo cjelokupnu strukturu Styla, markere, prvi takt, CASM)
b) u klavijaturi kopiramo (ASSEMBLY tab) zanimljive trake s drugih tvorničkih stylova, pogotovo se odnosi na MV gitare i ostale fraze sa MV soundovima
c) prelazimo u neki od editora na računalu i odrađujemo fina podešavanja (preporučam Mix Master program)


###################################

Momci, hvala vam za moje visoko pozicioniranje na forumu. Pokušati ću odgovoriti na vaša pitanja i usput sistematski opisivati područja koja su bitna.

U narednoj temi ću opisati software kako bi se što prije mogli "igrati" i proučavati mogućnosti izrade Styla u računalu.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 16 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
bernard filic (29.01.2014), DraganV (27.04.2017), felix (21.11.2014), maricm (10.01.2014), MBadnjar (21.04.2021), NordX (10.01.2014), qiqone (27.11.2017), sasamaja (21.01.2014), spale (10.01.2014), tdamir66 (05.09.2015), tonijo (23.05.2014), tyros2 (10.01.2014), viktor011 (10.01.2014), VUNIMRAV (11.01.2014), zizi53 (06.04.2017)