Videti jedan post
Star 28.10.2017, 01:26   #148
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pa šta ja pišem ovde, e ćitajte ovo sada sam se setio to moram da napišem. Žena (Slovenka) od inspektora rada na crno slavila je 50 godina, a nas dvoje sviramo, naravno znali smo kome i da je muž inspektor rada, pre je bio komandant tenkista (iz srbije naravno), ali u ovom kraćem ratu u Sloveniji odlučio je da nema smisla ratovati i ostavio tenkove no dobio je posao za njegovo obrazovanje i sada je več 26 godina inspektor za rad na crno. Pola Maribora je pričalo koji luđak sam ja da sviram njemu odnosno njegovoj ženi. Naravno tada još nisam imao muzičkog udruženja, ali ipak nisam se plašio nimalo. Naravno da se ništa nije desilo, posle svirke platio mi čovek na ruke i gotovo. Još danas znam kako se zove, ali neću ovde o tome.
Dodato:
Ne može niko da zaradi novac pa da ne plati porez, nebitno gde god svira ili u kafani, ili u kući. Treba poznati više zakona, možda vaš zakon o javno izvođenju kučne svirke ne obuhvata baš, ali sigurno ima i drugih zakona da se ne može primati novac a da taj koji prima novac nema prijavljenu i registriranu delatnost, a posle od registrovane delatnosti piše račune i prima pare, treba da plati porez. Vidi i majstor što radi u privatnoj kući struju, ili šta ja znam, mora da ima prijavljenu na APR delatnost, kad završi posao napiše račun, primi pare, i onda kraj meseca plati po novčanom prometu porez. Znači i od para što prima u privatnoj kući ili dvorištu morao bi da se plati porez. Možda sam več dosadan, ali verujte da sam u pravu. Ja bi želeo da razumijete i da onda nemate poteškoča. Ali verujem da kod kuče kad svirate, neče niko od poreske da vas maltretira.

Promijenjeno od megane (28.10.2017 u 01:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote