Videti jedan post
Star 28.10.2017, 20:01   #150
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovako, u nobenoj državi ne sme da se radi đaba, ni kod nas ni kod vas ni nigdje u svetu, (a sada logika: ako neko bilo šta radi đabe, onda taj dobrovolji radnik ne može da živi, znači ne prima pare, ne može da kupi benzin, plati struju, plati hleb, stan itako dalje. Na selu ne sme seljak da drugome pomogne da gradi kuču, jer je to rad na crno, samo majstor koji ima zanat i stavi na kraju račun, može da gradi kuču. A sada dobovoljni novac što se prima ovako: Crkva odnosno pop može da prima dobrovoljni novac, je je to mi kažemo verska zajednica ljudi koji veruju u Boga jer je to takav propis države, i vaše i svake druge. Udruženja naprimer: fudbalsko udruženje, udruženje muzičara , udruženje ribara, vatrogasna dobrovoljna udruženja, to so po propisima udruženja koji članovi rade "prvenstveno dobrovoljno za svoje klubuve, vatrogasna udruženja i ne primaju pare, ako gase vatru itako dalje. to su ti udruženja koja ne smeju da stvaraju dobit, (a firme moraju da stvaraju dobit, d. o.o. deoniška firma itako dalje). e takva sportska, vatrogasna udruženja, muzička udruženja one mogu da primaju dobrovoljni novac i to je bez poreza! mi kažemo donacija, a za sitne troškkove članovi udruženja plate članarinu da ima udruženje za sitne troškove. i takva sva udruženja moraju da budu na agenciji za privredne registre APR registrovane moraju da imaju dozvolu. A ti kao fizičko lice ne možeš da primaš dobrovoljni novac. Ako bi te poreski inspektor uhvatio, onda on kaže da je to tvoja zarada i dao bi ti da platiš i kaznu i porez. znači onaj ko je registrovan na APR kao dobrovoljno udruženje, muzičara, ribara, vatrogasna (samo dobrovolja, a ne profesionalna )udruženja mogu da prime donaciju, ili dobovoljni novac. Vjeruj mi. Gle ja sam financijske i poreske struke za visoko stručnu spremu pa zato što pišem vjerujem da sam u pravu. Moja namera je da pokušam da razjasnim na forumu ako je več reč o tome neke stvari , ko hoče može da o tome razmisli, a ko neće pa neće, njegov problem. Ne silim moju volju nikome, ja radim isto tako što više na crno, a pozadi imam muzičko udruženje, ima nas više bandova i pojedinaca u tom društvu, neki i dalje sviraju za svoj đep pare na ruke, a kad treba da band stavi račun nekome hotelu, mi dadnemo račun, i pare idu na banku. Posle mi pare podižemo i dobije te pare baš sve oni koji pare zarade znači taj band. Poneki band sklopi ugovor da besplatno svira jer se poznaju ili nekome kolegi, i on naravno nešto donira onda našem udruženju. kad stigne ta donacija, mi pare podižemo i dadnemu onom bandu ko je svirao, i to baš sve, nema provizije za udruženje, samo jednu malu članarinu za troškove banke, papira, i to. -ako nekoga nešto posebno zanima može da mi šalje i privatnu poruku, ako budem znao rado ću objasniti. Pozdrav.
Dodato:
Negoslav, drugar, dobro pitanje si postavio i ja sam veseo, jer imaš pitanja a nemaš baš odgovora, a ti želiš da imaš odgovor jer hočeš da saznaš kako stvari stoje. ja sam ti o svojevoljnom novcu gore dao odgovor. Znači u vidu poreske logike svojevoljni novac oni to smatraju tvojom zaradom, i oporezili bi te, i kaznili. jer ti ako nisi registrovan kao d.o.o. ili mada neko udruženje na agenciji za privredne registre ne smeš da radiš odnosno sviraš, ni đabe , ni za račun, a za račun nisi na APR registrovan i taj tvoj račun ne bi važio ništa, i smatra se da radiš na crno. Savetujem ti da se vas nekoliko muzičara udruži i da ustanovite muzičko društvo (kao naprimer ribari), svirate nebitno onda kako ne trebate zajedno, isto kao do sada, svako za sebe, idi dvojica ili band nebitno. Ali znam da kod vas nema tako oštre kontrole muzičara, kod nas več ima par godina, ali do 1990 godine, svi bendovi i oni veliki su svirali kako da kažem sada, na crno, A vatrogasci na svirki i oni koji su imali raka, i bili bolesni cvrli su klobasice, čevape, bez dozvole koje su več tada imali pravi kuvari da su higijenski neoporečni, šta čemo, tako je bilo. a vidi ovo sada. U švicarskoj , skandinaviji i nekim drugim zemljama vlasnik ne sme da sam zida kuču mada on to zna, mora samo firma, a Mi do 1990 g, svako je sam gradio kuču i svi na selu su mu pomogli i tetke i komšije i sorodnici..može i danas, samo da te ne uhvate. Ajde. bio živ i zdrav, i želim vam i tebi i svima što više dobre svirke.
Dodato:
Negoslav, drugar, dobro pitanje si postavio i ja sam veseo, jer imaš pitanja a nemaš baš odgovora, a ti želiš da imaš odgovor jer hočeš da saznaš kako stvari stoje. ja sam ti o svojevoljnom novcu gore dao odgovor. Znači u vidu poreske logike svojevoljni novac oni to smatraju tvojom zaradom, i oporezili bi te, i kaznili. jer ti ako nisi registrovan kao d.o.o. ili mada neko udruženje na agenciji za privredne registre ne smeš da radiš odnosno sviraš, ni đabe , ni za račun, a za račun nisi na APR registrovan i taj tvoj račun ne bi važio ništa, i smatra se da radiš na crno. Savetujem ti da se vas nekoliko muzičara udruži i da ustanovite muzičko društvo (kao naprimer ribari), svirate nebitno onda kako ne trebate zajedno, isto kao do sada, svako za sebe, idi dvojica ili band nebitno. Ali znam da kod vas nema tako oštre kontrole muzičara, kod nas več ima par godina, ali do 1990 godine, svi bendovi i oni veliki su svirali kako da kažem sada, na crno, A vatrogasci na svirki i oni koji su imali raka, i bili bolesni cvrli su klobasice, čevape, bez dozvole koje su več tada imali pravi kuvari da su higijenski neoporečni, šta čemo, tako je bilo. a vidi ovo sada. U švicarskoj , skandinaviji i nekim drugim zemljama vlasnik ne sme da sam zida kuču mada on to zna, mora samo firma, a Mi do 1990 g, svako je sam gradio kuču i svi na selu su mu pomogli i tetke i komšije i sorodnici..može i danas, samo da te ne uhvate. Ajde. bio živ i zdrav, i želim vam i tebi i svima što više dobre svirke.

Promijenjeno od megane (28.10.2017 u 20:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote