Videti jedan post
Star 28.09.2018, 21:05   #38
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo
Nema problema i ja sam također tanko sa vremenom ali ne da mi mira dar barem malo naveče kako stignem ne upalim klaviature.
Da koliko sam i ja tražio nikako nisam mogao nači funkciju,da direkt sa FD ili SD vučem ritam tako da se to ne može kako kažeš.
Ritmove nalažem kako si napisao ali mi smetalo dok nisam skužio za NORMAL i EXPAND funkciju jer kad sam na Panel hteo mijenjati sound on mi prebacio na drugi ritam.Sad sam shvatio koju da izaberem za soundove.Nisam do sada znao za opciju COMPOZER kako si napisao pa ču i to srediti.Zasada sam stalno išao potražiti ručno banke od tih što pišeš 40 banaka pa tamo izabrao jednu primjer Guitar gdje stoje u njoj naravno samo gitare.Naime to uzme puno vremena i nije baš najbolje rešenje jer ako na nekoj variaciji trebam drugi sound opet moram ručno promijeniti banke.Tako sam upotrebljavao kombinaciju sa uklučivanjem i isključivanjem dugmeta Music Style Arranger.Primjer sam išao na variaciju 3 pa uključio i isključio tu dugme tako,da mi ubacilo soundove koje sam več stavio prilikom podešavanja ritma u MEMORY A te posle ritam sahranio u Custom style kako si mi i ti objasnio.Naravno ako je stalno uključena ta opcija Music Style Arranger i hoču napraviti FILL IN baci automatski na sledeču variaciju napred ili nazad tako da sada tu opciju isključim a to sam shvatio po tvojim snimcima na youtube itd. gdje sam zapazio da si i ti imao isključeno.
Pronašao sam čak i kako se može staviti memory kako podesiš tvornički ritam sa promijenom svega to jest drumova te ostalih soundova i tako ostane zauvijek.Sasvim jednostavno samo sa dugmetom SET na panel memory (sad na pamet neznam dal sam stavio pored i koju banku na dugme od 1-8) uglavnom sve se sredi i baš zato sam sve više zadovoljan tom klaviaturom.
Imao si sasvim pravo da je rad sa njom sasvim jednostavan čak možda isuviše jednostavan prema nekim drugim modelima i baš zbog toga je prelaz kompliciran.
Moram priznati da je navika na nekom Korgu ili Yamahi pa Rolandu i ostalima valjda svakome jako velik problem ako pređe na Technics na početku.Ali ista je situacija sigurno ako sa Technics pređeš na druge modele i tu se ne može drugčije nego hvatiti se posla pa se naviči na rad sa klaviaturom.
Naravno da postoji još X opcija koje još neznam ali uglavnom važno je da sam shvatio dosad te koje mi pod hitno trebaju svaki put.Ostalo ču polako kad budem imao sređeno sve u nulu.Pronašao sam i opciju u Compozeru za štelovanje instrumenata tako da sam se sada bacio na štelovanje Drumova u svakom ritmu gdje možeš podesiti svaku udaraljku posebno kako hočeš.
To je jako dobra opcija mada je ima i kod drugih klaviatura ali na primjer Korgu u ritmu stoji samo jedna udaraljka primjer za BD ili SN a uvdje su po najmanje 3 ili čak više.Toga Korg nema stoga ne da se podesiti primjer BD baš tako kako bi želeo jer ima samo mogučnost jednog sounda a ovdje možeš kombinirati cirka 3 na jedan udarac BD.
Vrlo težko je pojasniti pisanjem šta hoču ali za tebe znam da si shvatio šta mislim jer je to nešto jednako kao što su sastavljeni instrumenti primjer na Yamahi Mega Voice a to si ti več pojasnio na jednoj temi.
Kad tad bacit ču se i na izradu ritmova iz midi file naravno neki bi dobrodošli za neke nove komade ako budu uspjeli jer bi bili tačni originalnim.
Pa kad počnem naravno javit ču kako je išlo ako usput ne polupam klaviature zbog neuspjeha a to ne bih voleo baš sad kad sam stigao iz početka nešto naprijed pa zasad još odugovlačim.
Ok pozdrav pa se čujemo
flosarka je offline   Reply With Quote