Videti jedan post
Star 01.06.2009, 12:16   #4
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo Toni! Ovaj Akai koji sam ja kupio je plaćen prije 11 mjeseci 600 EUR nov. Ja sam ga dobio za otprilike 300 EUR u extra stanju a nesto sam kompenzirao u opremi a nesto u kešu. Na e-bay sam trazio i gledao cijene polovnih u USA, i po Evropi ali nisam naisao ni na jedan da je ispod 499 EUR. Uglavnom vjeruj da vrijedi svakog ulozenog EUR-a!
Dodato:
@yamahapassion

Pokusat cu da ti odgovorim na tvoja pitanja iako je sampler kod mene jako malo vremena da bih mogao sve tacno reci. Krenut cu redom. Sto se tice Korgovih semplova oni idu u njega ali jedino da ih otvoris prvo u awave (ja sam probao sa verzijom 10.2) i da ih snimis > save select instrument as...AKP-AKAI S5000/S6000 program i onda ih Z4 cita ali opet se mora uraditi program u sampleru isto kao sto moras i u Korgu kada ucitas neki sample. Ja sam probao da iskoristim fabricke GM programe i samo sam zamijenio sample i vidio da to moze ali se mora srediti. Za aranzersku svirku, nisam te bas najbolje shvatio ali znam da neke kolege koriste puno starije modele i da sa njega "vuku" kompletnu ritam sekciju. Takodje jos uvijek nisam spojio Z4 i Pa1Xpro mada mi je neki momak iz Engleske rekao da on bez problema stavlja Akai boje na STS. To ide iz njegovog MULTI mada nisam to probao ali ne vidim razolog da nemoze. Klavijatura koliko sam ja vidio nemoze preko USB nego mora ici preko MIDI. Na USB ide stick, ext HDD ili USB tastatura. Terce nisam probao u njemu ali svaki od 32 parta ima transpoze i key zone pa tako da se vjerovatno mogu uraditi terce na isti fazon kao sto se rade sa oscilatorima ili sa timbralima u COMBI na Korgu. To je za sada toliko. Ima stvarno puno posla ok Z4 jer nije sprava koja je na principu plug and play ali kada se jednom sredi kao i svaka klavijatura ili aranzer onda je to to Pozzz

Promijenjeno od DinO74 (01.06.2009 u 21:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
toni-bt (01.06.2009)