Videti jedan post
Star 28.04.2017, 17:57   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tehnička podrška proizvođača je važna stvar. Ako oni ne osiguraju specijalizirani software za specifične radnje za određeni instrument, neće pomoći nikakvi alternativni alati. Svaka klavijatura koja ima MIDI (ili MIDI putem USB-a) će funkcionirati sa svakim MIDI editorom koji je instaliran na računalu. U gornjem slučaju je prikazan Anvil ali isto će se događati i sa Cubase, Sonar ....

Da bi se ubacili ritmovi na ova prazna mjesta KP110 koje spominje @DraganV, potrebno je osigurati odgovarajući ritam sa strukturom koji je prepoznatljiv klaviajturi i drugo, software koji omogućuje transfer istoga iz računala u klaviajturu. Kurzweil je bio obavezan to napraviti i distribuirati zajedno s proizvodom. Očito je da to nisu napravili i zbog toga pristaju na povratak klavijature (ako sam dobro shvatio DraganV). Bez obzira na ostale specifikacije kojima je DraganV zadovoljan saKP110, nedostatak onoga što je navedeno u specifikaciji pokazuje da se radi o poluproizvodu i ja bih mu isto savjetovao da vrati proizvod.

Kao što se vidi, "i običan" MENDELI ima proizvode u sličnom cjenovnom rangu, vjerujem da je i CASIO nešto napravio za taj segment potrošača. Ono što mi je poznato, jest klavijatura Yamaha PSR-E453 koja prima 10 USER stylova. Podrška koju sam maloprije spominjao, kod Yamaha nije upitna, samo je pitanje da li će ova mala 48 polifonija odgovarati.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (28.04.2017)