Videti jedan post
Star 27.03.2012, 00:20   #8
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Yamaha Arius YDP141

Da ne otvaram novu temu, a dilema je ista.
Posto je moja cerka pocela da svira klavir, posle duzeg razmisljanja i isprobavanja resim i kupim digitalni pianino Yamaha Arius YDP141.

Kupio sam nov instrument sa 3 godine garancije, platio nesto manje od 700 evra i zadovoljan sam svojom odlukom.

Klavijatura i dinamika su mu uradjene do perfekcije. U poredjenju sa akusticnim pianinom (u prodavnici gde sam kupio bilo je i jednih i drugih primeraka, pa sam, zahvaljujuci ljubaznom i predusretljivom osoblju, mogao da priustim sebi to zadovoljstvo da ih uporedjujem), dirka je digitalnom pianinu mozda za nijansu laksa, ali jedva primetno. Najzad, i kada uporedis dva razlicita akusticna pianina, dirke im nemaju identicnu tezinu i individualni osecaj nije isti.

Dakle, sto se tice same klavijature, ocena je puna desetka, bez obzira sta na to kazu veciti protivnici digitalnih pianina, kojih dosta ima.

Dalje, pianino ima 3 pedale sa odlicnim odzivom i veoma vernom tezinom, bez kojih se skolsko sviranje ne moze zamisliti.

Sto se tice zvuka, iako ga ne bih ocenio cistom desetkom, nisam ni malo nezadovoljan. Vrlo je veran, cak su i oni najvislji i oni najnizi tonovi pomalo "nerazumljivi", kao i kod akusticnog pianina, ako razumete sta hocu da kazem. Ko je svirao na klaviru, zna o cemu pricam. Ne mislim da se na ovakvom instrumentu moze drzati koncert u Sava Centru, ali kazem da mu je zvuk sasvim zadovoljavajuci, obzirom na ogromne razlike u tehnologiji stvaranja zvuka i akustici izmedju ove dve vrste instrumenta.

Prednosti - gabariti, tezina, nema stimovanja, mogucnost koriscenja slusalica, mogucnost snimanja i preslusavanja odsvirane kompozicije...

Mana - nije akusticni pianino.

Dakle, moja preporuka svim buducim vlasnicima je da dobro razmisle i da ne iskljucuju mogucnost kupovine digitalnih pianina deci za skolu. Ne kazem sta da kupe, nego da isprobaju obe mogucnosti, pa onda odluce o kupovini.
caka012 je offline   Reply With Quote