Videti jedan post
Star 15.09.2009, 12:57   #46
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 507
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
Kao prvo ne znam zasto podela miksera na suvi i "mokri"?
Postoji mikser i postoji power mikser!
Svaki profesionalni misker nema u sebi pojacala,graficke ekvilajzere,efekte,skretnice.....itd
Powermikser je minijaturni zvucni sistem ili narodski receno,razglas,koji u sebi ima sve ove komponente koji nema profesionalni mikser i sve to u minijaturi i slabijeg kvaliteta.Da napomenem,to vazi i za "velicanstvenog" PMa!
Da se vratim na pricu:

Soundcraft Spirit 4(12) je profesinalni mikser,koji u sebi ima jako dobra "ultramic" predpojacala,koji je Soundcraft ugradjivao u velike konsole,24,32,48....znaci profesionalne konsole.Ista predpojacala je imao legendarni Powerstation 600/1200 i svi se jos secamo odlicnog sounda PSa.
Kad bi ovaj mikser nadgradili grafickim ekvilajzerom(a i ne mora),FXom i dobrim pojacalom, nema sta tu Dynacord da trazi!!
Da zavrsim,ne znam u kojem stanju je gorenavedeni mikser??Ako je u dobrom stanju,uz komponente koje sam nabrojao imate jako dobar razglas.
U svaki slucaj bolja predpojacala(koja trpe +28 dBu) i sto je najvaznije,sub parametrik 80Hz - 1,9 kHz!
Sve u svemu,u profesionalne svrhe bolji izbor od bilo kog Dynacorda.

Pozz

P.S.Dynacord ne izradjuje profesionalne miksere,za to je u koncernu(Bosch AVI Audio) zaduzen brend MIDAS(skidam kapu)

Potpuno se slažem.
Kad sam presao sa Powermate miksera na Midas, preporodio sam se. Nema više mikrofonije a zvuk da ne govorim. Ono sto sam na dinakordu mogao dobiti sa otvorenim svim ton blendama, na Midasu to isto dobijam bez diranja bilokojeg potenciometra, odnosno, sve mi je na nuli. Toliko je jak, a ne daj boze da sto dodirnem, odmah se primjeti.
Dodato:
Sto se tice Spirita, svirao sam u jednom bendu prije 5-6 godina i bio sam prezadovoljan zvukom. Do onda nisam imao bolji zvuk. Glas mi je bio cist, svaki ton na klavijaturi sam cuo, svaki akord na el. gitari se cuo... Za te novce nema boljeg miksera, naravno ako je u dobrom stanju!
Od Power miksera, svirao sam i na Powerstation 300. Za live mi je bio malo premekan ali snimka u ono vrijeme jos na kasetofon je bila vise nego odlicna!

Promijenjeno od Tomy (15.09.2009 u 13:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tomy je offline   Reply With Quote