Videti jedan post
Star 29.09.2017, 10:13   #22
Overdrive
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.12.2013
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Overdrive ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve ok druže, izvini i ti ako sam zvučao grubo. Ako je iko ovde početnik i amater u ovim stvarima onda sam to ja i ne pada mi na pamet da nešto mudrujem kad još ne znam ni koji kablovi čemu služe

Jedino što negde imam u vidu je da postoje mnogi forumi ovog tipa (doduše strani, kod nas nešto slabo) i pratim sve to koliko mogu, pa tu i tamo naiđem na nešto što mi zazvuči kao novi momenat na koji bi trebalo da obratim pažnju (kao npr to "tiho slušanje monitora")

Naravno, i tamo imadosta improvizacije i svašta ljudi pišu, pa mi je postalo važnije ko piše nego šta piše, tj da li ima iskustva sa onim o čemu piše ili je juče prvi put video pravi studio isl.

Da se vratim na temu - koja, ako si propustio da vidiš, nisu monitori, već problem sa povezivanjem klavijature sa novim interfejsom

Na nekom stranom forumu je tema došla dotle da su mi savetovali i neki pasivni mixer-box , jer su razumeli o čemu se radi.

Situacija uopšte nije naivna kako se čini (kupim interfejs, monitore, ubodem midi i teraj..) već treba malo razmisliti, pošto sama klavijatura koju pominjem ima zvučnu karticu u sebi tj i ona sama je audio-interfejs.
Dakle može da radi i kao električni klavir i kao midi-klavijatura.

Pa može da dođe do konflikta sa drajverima, pa može da se cela stvar poveže ali tek sa upotrebom određenih kablova i ako se zna gde šta ide..i tako dalje i tako bliže.

Ja nemam studio, već malu sobu koju planiram da malo renoviram i organizujem tako da nema mnogo opreme, kablova ili velikih monitora, već da sve bude što "elegantnije" i funkcionalno (u smislu da i ovu klavijaturu koju pomenuh, mogu i dalje da koristim ne samo kao midi, već i kao standalone piano, kao što to sada mogu)

Ukratko, novi interfjes mi treba da bih mogao da 1) dobijem kvalitetnije snimke i bez šuma i 2) da bih mogao da imam više opcija za priključivanje kondenzatorskih mikrofona, možda još neke opreme, kompresora isl.

Ali ne želim da izgubim celu funkiconalnost ove klavijature-interfejsa koju sada imam, i da mi ona posle postane samo midi-klavijatura. (i da moram dodatno da kupujem neki digital piano)

U nju su mu sada direktno uključeni i zvučnici, pa se postavlja pitanje u šta ću da ubodem te neke nove monitore, da li u novi interfejs, ili u stari, ili u oba ili tu neku passive box mixetu koju tek treba da vidim šta i kako (da bih mogao da dobijem zvuk klavijature bez paljenja kompjutera, kao što sada mogu) itd..

eto, raspisah se, ali to je ta situacija. A monitori su samo deo priče

Promijenjeno od Dell (29.09.2017 u 12:59 sati)
Overdrive je offline   Reply With Quote