Videti jedan post
Star 04.07.2018, 10:52   #304
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo GALA,vidim i ti još živ

Marnele znam te od tvojih početaka na ovom forumu,dobar si momak i meni jako drag lik. Ne trebaju ti uopšte semplovi da bi podkrepio svoje tvrdnje. Prvo,meni NE TREBAJU apsolutno semplovi CZ i DX11 jer Kronos ima ugrađen FM,a pored toga posedujem i DX11 i CZ230S u svojoj kolekciji. Prekopiro sam boje direkt i šta se ispostavi? Da jedna kanta DX11 ili TX81Z koja košta 300eur i pravljena 1988 bolje i masnije zvuči od njega a oba su FM sintenzatora-nema logike. Dalje,njegovi interni semplovi tj boje,su navodno "najkvalitetniji" semplovi koje je Korg do sad uradio,znači niko od nas jajara ne može usnimit kvalitetnije i bolje sempl od njih.Napravi jednu dobru smjesu iz interne boje kao što sam ja pokušavo---editovanje boli glava,sve se to lijepo napakuje al prikopčaj na ozvučene-to je Bogu za plakati... Toliko jadno i mizerno i tanko zvuči da je to za nepovjerovati. Pusti na stranu stare semplove Triton serija i te fazone. Ja ti govorim o samoj moći izlaza,internih boja a za semplove neću puno da govorim jer bi piso 3 dana... Ja sam u EX-u uvjek imo prvoklasne semplove koje sam na početku debelo plaćo-po komadu,dok poslije sam nisam počeo da radim recording i semplovanje. Nikad mi nije brujalo,zujalo,prekidalo ništa jer sam 13 godina odkako sam ga imo uložio ogromno truda i vremena da sam ga upuco po svom ukusu. Po drugoj strani,koji god sempl sam stavio u Kronosa,bez efekata,bez ičega,EQ na nuli i usporedio EX i KR,smjeđno i žalosno je koliko EX ljepše,masnije i punije zvuči. Tek kad KR dodaš BASS +30%,i srednjih +10% približno dobiješ taj neki saft što se može čuti u EX-u. Drugi problem je njegov EQ koji kad ga čačkaš izobliči zvuk i zvuči tako digitalno,metalno i gadno,da to nema veze sa analognim zvukom i akustikom. I kako onda naštimati instrument da zvuči masno kojeg si platio masno? Jedino dobar mikser i na kanalima podebljavati Bass i srednje do te razine da nije previše tup zvuk jer onda zvučiš kao stara kaseta. Ja ti kažem prijatelju ne vrjedi Kronos svojih novaca bar po ovom što nudi za live performance za balkan,jer šta će meni neki klaviri i te EXB opcije koje ima ugrađen kad sam ja narodnjak i živim od tog stila muzike?

I još nešto,kad sam ga kupio već treći dan su stranice bile na lakiranju,cjelog sam ga rastavio da vidim kako je napravljen. Jedna jadna matična pločica,2 pločice RAM-a,1 SATA disk i USB zvučna kartica i to ti je profesionalni Workstation? SVE to kupiš po djelovima preko kineskih internet sajtova za manje od 300 dolara,napraviš clone HDD i imaš bukvalno Kronosa bez Kronosa. Najveća mana Kronosa nije u zasnovi već zvučnoj kartici koja je prejadna i preslaba za visokobudžetni instrument.
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote