Videti jedan post
Star 05.07.2018, 05:19   #307
sleepwalkerbg1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 13
Downloads: 125
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA-80 , Roland-e96
Interesi: Muzika, elektronika, sport..
sleepwalkerbg1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Hmmm...

Kolega Alix,

Ne bih se slozio u potpunosti. kao muzicar , ne mogu parirati mnogima ovde ali kao elektronicar / IT strucnjak.. mislim da mogu (20 god igranja sa lemilicom i racunarima , programiranje uControllera itd.)
Jeste cinjenica da novi Kronos ima slabasni Intel Atom bazirani PC , pa sta ?
Razni Tritoni , Yamahe i sl. imaju jos slabiji racunar , od kojih neki imaju takt jezgra od po 250/300 MHz.
Mi ne placamo go racunar vec resenje. U to ulazi i neki software koji je neki genijalni Japanac napisao hehe.
Kronos je baziran na RTAI prepravljenom LINUX modulu (Realtime application interface) cija je brzina odgovora reda 10ak uSec na ubogom PC sa AliExpressa.
Napraviti "Clone" ovog sistema na obican PC i omoguciti mu normalno da startuje ne bi bio lak zadatak jer postoji modul za komunikaciju i autentikaciju koji su pomenuti Japanci osmislili i time se zastitili. Neki su to vec pokusavali. (ne kazem da je nemoguce ali..)

Sta je pisac hteo da kaze:
Sve ali bukvalno sve klavijature sa kojima radimo su na neki nacin racunari. Neki su jaci , neki slabiji, ali su racunari. Te masine imaju razne magistrale , CPU , RAM , ROM. Ono sto tim racunarima omogucava zivot jeste taj software koji je neko toliko genijalno osmislio da sa znatno slabijim masinama od kucnog PC imamo reakciju u (skoro) realnom vremenu bez iskacucih reklama za produzenje pen..sa , bez ponuda za kupovinu africke sljive itd
Razlika je u tome sto je Korg prvi to uradio sa malim embedded-like PCjem za ciju memoriju necemo placati stotine EUR vec cemo je kupovati u svakom PC shopu.
Ja sam davno u assembleru pokusao da napisem neku prostu automatiku za PC i uspeo donekle. To malo sto sam radio je imalo odlicno vreme odziva itd. ali sam tada shvatio koliko je to tesko.
Ko je pokusao da napravi nesto slicno zna o cemu pricam.
Ne daj boze da na konvencionalnom PC pod windowsom ili klasicnim Linuxom pokusamo napraviti reprodukciju semplova , skeniranje 88 Keyboard , multichannel switch matrix (tastere) sa latencijom ispod 10ms itd. Pakao, probao sam - nema sanse.
Dakle - ponovicu , placamo resenje a ne Intel Atom plocu.
To je moje skromno misljenje, nista vise.

Pozdrav kolegama.

Promijenjeno od sleepwalkerbg1 (05.07.2018 u 05:20 sati)
sleepwalkerbg1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sleepwalkerbg1 za ovaj koristan post:
romario (06.07.2018)