Videti jedan post
Star 12.05.2017, 23:05   #99
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, sve pratim redom, makar sa telefona, koristim svako slobodno vreme, jer zaista - ima i sta da se procita,

Ne znam stvarno - i mene nesto tu koci ali ne mogu da ukapiram sta i iskreno - mnogo se nerviram!
Ranije sam povezivao i Rolanda i Korga sa MIDI kablovima, sve je islo super, cak su istovremeno svirala oba aranzera.... Ali sve je mnogo lakse sa klavijaturama i rad na njima - i Ti si to naveo u jednom postu,

Ne mogu da shvatim ovu osnovnu poentu - ako ga pravilno povezem, sto cu valjda uspeti uz Tvoju krajnje nesebicnu pomoc, sta ce onda to da ima uticaj na obradu stylova?!
Ja sam mislio (Nekom logikom) - importujes style u sequenceru, Cubaseu, obradis tu sve sto je potrebno i exportujes nazad kao MIDI u Pootute, ali i tu se pojavila kocnica - sto nisu barem stavili edit boja u aranzerskom delu, kada su stavili onolike mogucnosti za edit svih 4 OTS-ga!

Ovako izlazi - da unosim "Prazne" ili nepotpune MIDI podatke, ALI - na nekim stylovima bas radi dobro, cuju se i druge trake, samo sto TU JA NE MENJAM DOBRO BOJE ZBOG POGRESNOG I LOSEG SPAJANJA! Da bi on upamtio i boje, jer mu samo to i fali, odnosno TO i prebacivanje snimke sa kanala koje klavijatura ne koristi - na one kanale koje koristi, te dve stvari!

A transpozicija +12, -12 radi, ako je boja suvise duboka ili visoka, dignem/spustim oktavu, edit bubnjeva isto ide dobro, ako se pojave nezeljeni efekti, kao oni psi i sl, to lepo obrisem, dodam druge elemente koje osecam da fale - close hi-hat, open na poslednjem udaru u 9/8 na pr.... Onda - bongosi, dobos, noga (Kick)... Sredim im onim vertikalnim linijama ispod i dinamiku za svaki elemanat i svaki udar posebno, ali - eto!

Radio sam toliko godina sa profi klavijaturama, nikada sa ovakvom, nikada sa USB/MIDI i fali mi taj deo logike pravilnog povezivanja u ovoj situaciji!

Btw, ovo ima foru i prostor do novembra, jer su i svirke otanjile, a ako Bog da, u novembru - definitivno napustam Roland i Korg i uzimam Tyros VI (Genos), pa makar ga svirao kuci za merak...
DraganV je offline   Reply With Quote