Tema: Roland BK-5
Videti jedan post
Star 05.06.2015, 10:06   #508
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti hoćeš manju i laganiju klavijaturu od G1000 da je ne bi teglio više, a kažeš da je šteta što se E80 ne proizvodi više. To ti je ubedljivo najteža aranžerska klavijatura od svih Rolanda, ima čini mi se oko 25 kg.

Baš iz ovih razloga što su se ljudi žalili na težinu i glomaznost, sledeću BK generaciju su napravili ultra laku, a pokušali su da naprave kompatibilnost i integraciju svih karakteristika predhodnih Roland aranžera + remasterovane boje i ritmove sa par novih funkcija i novim OS.

E80 jeste odličan aranžer, ali je po meni namenjen isključivo za kućni rad. U prilog tome stoji da su samo zvučnici i pojačalo u njemu teški pola ukupne njegove težine, a to je totalno nepotrebno za tezgarenje, pa otud i ovakav zaključak.
Inače, E80 sa SRX proširenjem zvuči fantastično, a te SRX boje su sada implementirane i u BK seriji.

Do nedavno je bio jedan E80 na oglasima i dugo se prodavao, mislim da je čovek tražio oko 1200evra. Ne znam da li je prodat, ali stojao je preko 2 godine. Nešto baš nisu navaljivali da ga kupe, da li zbog cene ili zbog toga što se zove Roland a ne Korg, ili zbog toga što je pretežak, stvarno ne znam.

Definitivno je, po meni, BK-5 jako dobra i adekvatna zamena za G70 i E80, a vidim da i njemu pada cena, pa može već sad povoljnije da se kupi.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
megane (05.06.2015)