Videti jedan post
Star 12.11.2018, 17:31   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"... kad se amle ruke slože,
sve se može sve se može ..."


ova me pjesmica vraća u djetinjstvo, he he he i prva je asocijacija na napisane postove


nego, @grico, polako, kud si navalio, stigneš ti napisat post za 4-5 dana, taktika je razrađena, samo je se treba pridržavati


Kad smo već kod toga PSR, Genos, situacija je slijedeća. Nešto se šuška da će doći neki novi udate Genosa i bilo bi vrlo lijepo da s njime dođu i terce. Mislim da za tu mogućnost Yamahi ne bi bio problem dopisati par linija koda na već postojeći. Jer, odavno na Tyrosima imamo Scale i pored više tvorničkih preseta, imamo mogućnost izrade i vlastitih skala. Problem je u tome što se one definiraju samo u području -/+64 pa tako možemo djelovati samo na 1/4 tona. Bila bi mnogo bolja situacija da možemo djelovati na -/+100 cent, kao što je to slučaj s workstation. Pored toga, spomenute scale je moguće raditi ali za sva tri prata istovremeno, Right1, 2, 3 i to stvara ograničenje. Zato je @tyros2 na onoj temi spomenuo da se razdvoji ova finkcija i da možemo ugrađivati scale odvojeno.


Moj predlog je bio da se omogući dodavanje shift opcije, kao što je to sada slučaj sa scale. Za razliku od Scale gdje se note podešavaju samo za četvrtinu tona gore ili dolje, sa shift bi mogli podešavati svaki pojedinu notu za pola tona gore ili dolje i tako po potrebi za cijelu okavu. Kada se složi jedna za C dur/mol, jednostavnim mijenjanjem Base Note bi kreirali sve ostale. Ovime bi se omogućilo da se terce mogu postaviti na sve zvukove u klavijaturi, one tvorničke i vlastite samplove. Razdvajanjem ove opcije na svaki part pojedinačno, RIGHT 1 2, mogli bismo tercu svirati na bilo kojem partu, po potrebi.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg scale note.jpg (41,3 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg note-shift.jpg (42,9 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Landison (14.11.2018), tyros2 (13.11.2018)