Videti jedan post
Star 09.04.2014, 01:40   #4
Marko_kraljevic
Gospodar uploada
 
Marko_kraljevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.02.2007
Mjesto: Šabac
Postovi: 202
Downloads: 1715
Uploads: 161
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 27 puta u 17 Postova
Instrumenti: korg-Pa4x
Marko_kraljevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jbg dok sam kucao,istekose mi 10 minuta za edit,pa sam pogubio sve sto sam nakucao.sad moram ponovo..
da ,ima stikova koji ce raditi il brze il sporije,zato i jesam napisao tacnu oznaku i prozvodjača,da ne lutate i ne experimentisete
Dodato:
za ovu akciju je potreban
MiniTool Partition Wizard Home Edition,program koji je free
prvo uraditi DELETE,particije,jer je potrebno da se napravi UNALOCATED particija,inace necete imati aktivne alate u programu za kopiranje particija
odraditi APPLY,kad izaberete delete..zatvoriti program
ubaciti u komp i fabricki usb,koji ste izvadili iz korga( mogu se odmah ubaciti oba stika,ali ovo vam preporucujem ,da ne bi greskom obrisali fabricki USB)
pokrenuti program ponovo MiniTool Partition Wizard Home Edition,
klik na fabricki stik KHD_SYSTEM ,opcija COPY,izabrati unalocated particiju sa novog stika,koju ste prethodno obrisali,izabrati da bude primarna,( ne logička)odraditi APPLY
kopirana je sistemska particija
klik na KHD_USER fabrickog stika,opcija copy,izabrati takodje unalocated,na novom usb-u,( odrediti da bude primarna,nikako logical)odraditi apply
ovom akcijom smo dobili identicno sve kao na fabrickom,ali to nam nije krajnji cilj,zasto da zvrlji praazno preostalo od unalocated mesta.potrebno odraditi resize KHD_USER particije NOVOG usb-a
klik na nju,opcija resize,razvuci je skroz do kraja,obratiti paznju da se ne pojavi slucajno neka unalocated particija pre,ili posle user particije ( mora biti space pre i posle ove particiju NULA)
klik na APPLY
sa ovim je zavrseno kopiranje,ubaciti novu USB memoriju u korga,mozete je stegnuti plastičnim vezicama-šelnama( tako sam kod sebe uradio),Upaliti korga i uzivati u njegovoj brzini.
Ako nesto ne odradite kako treba,korg nece podici sistem,nista drugo mu nece biti..ako vratite fabricki stik u njega,sve ce biti OK ( pod uslovom da ga ne obrisete lil formatirate greskom) zato PAZLJIVO gledajte sta selektujete i koje su velicine usb sa kojim radite ..fabricki je 4 GB,a vi cete sigurno kupiti neki veci,preporucujem ovaj koji sam i sam ugradio,jer vam je proverena opacija..Slike cu postaviti kasnije,opet je drugacije kad se i vidi o cemu sam pisao..
Dodato:

Dodato:
sadrzaj KHD_SYSTEM



on je vidan,kad usb ubacite u komp-PC. KHD_USER particija nije vidna(kao da ne postoji)
vidi se u particion wizardu..ili kad korg pa3x povezete preko USB kabla,sa racunarom i aktivirate usb konekciju,za kopiranje vasih fajlova sa PC na pa3x..
Dodato:
brzine fabrickog USB-a PICO mini



brzine nove transcend JetFlash700 od 16Gb

Dodato:
sad koliko je ovaj program za testiranje merodavan..ali realnost je drasticna..sve je trenutno bukvalno sa transcendom
__________________
Nesposobni imaju tu sposobnost da onesposobe sposobne.

Promijenjeno od Marko_kraljevic (09.04.2014 u 02:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Marko_kraljevic je offline   Reply With Quote