Videti jedan post
Star 27.03.2013, 00:03   #7
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Thnx za dobrodošlicu. Nisam našao mjesto gdje bi pozdravio sve, prije prvog posta. Vjerojatno moj previd, pa sorry adminima i moderatorima.

@nesaband..
Slažem se da ti fale terce, a s druge strane, meni ne fale. Što želim reći? Želim reći da ne očekujem da se za mene ili tebe softverski ili čak hardverski personalizira instrument, već naprotiv, stvari koje "tebi i meni" fale da budu standard, ono što uistinu postoji u gotovo svim takvim klavijaturama jer je način sviranja na aranžeru iliti "one man band" klavijaturi takav da nam to treba. Dakle, normalno bi bilo da omoguće terce, normalno bi bilo da može performance up/down..Nisu to neke opcije tipa, "ajte nam stavite baš dragačeve trube i baš oliverov klavir"...
Ne tražimo neke nemoguće misije nego još samo malo sluha a koji su za sada i do sada pokazivali u Rolandu.

Ovo što kažeš ti za setove i sl. Kužim ja što pričaš, slažem si i ja, ali me možda nisi razumio u cijelosti, gore u postu. Skratit ću najviše što mogu, pa mi pokušaj savjetovati ako možeš. Vrlo rado poslušam savjet i zahvalan sam na tuđem iskustvu kada ga netko želi podijeliti.

Aj mi reci kako da si izvedem ovo...
Sviram instrumental recimo od Shadowsa,...imam gitaru u A chorusu 1 i mora biti samo "gola" el. gitara - dakle upper 1, ulazim u B chorus gdje svira samo strings upper 2, više ni nesmije biti gitara unutra, ...i onda ulazim u C Chorus sa recimo ital. harmonikom...Poslije se vračam na početak...

- Sa perform. up/down riješeno je za pola minute posla, a ovako, bez..Kako? Vrti, desno kotačić, enter, pa ljevo i enter, pa opet desno...Hehe..Jako sam izverziran na aranžeru ali to jednostavno fizički ne stignem, melodija ide..vozi..Čak si pomognem koji puta sa hold pedalom, pa dok ostane ton "u zraku", stignem sa desnom rukom kliknuti..Izgledam ponekad kao oni na trapezu u cirkusu!

Neke su stvari toliko prepoznatljive aranžmanski da ih treba tako odsvirati ili pristati na "osiromašen" aranžman i, vrlo bitnna stvar(!) dojadi publici 4 minute slušati 2 instrumenta.
Nisam spomenuo ali pretpostavljaš da između chorusa ima prelaz, gitaru "španaš" sa rućicom pitcha, itd..i kako odraditi sve to?

Spomenuo sam gore u postu - Sječam se da sam imao na g100 i 660-ki ili 80-ki user programe posložene tako da bih kliknuo pedalu (user perf. up) i slijedeči user program sa dva "nova" instrumenta mi je u ruci.. Kad se vračam na prvu postavku instrumenta, opet samo kliknem pedalu (us.perf. down) i opet sam na prvom programu. Nije ništa zahtjevno. Samo taj perf. up i down.

A i one 4 nesretne One Touch..šta sa njima? Jesu za reklamu ili se mogu isprogramirati. Ako mogu, super. Ako ne mogu - odo po špagu za vješanje

Mislim, preživjet ću za sada bez svega spomenutog (ako preživim ovo vješanje ), ali volio bih znati odgovor na moja pitanja samo, nemam kome postaviti. Eto, komentiram radi ostalih, možda nekome bude korisna informacija.
Privatnik je offline   Reply With Quote