Videti jedan post
Star 25.04.2016, 15:22   #17
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ocito se nije shvatila poenta. Casper je postavio par primjera, gdje ljudi koriste fabricke ritmove, boje, i gdje se to perfektno uklapa u njihovo podrucje. Izvadi iz kutije, stavi na stalak, upali - sviraj. Uz kostataciju, da treba vjezbati, svirati. Ok, potpuno se slazem. To, na taj nacin, moze na Zapadu.

Luisovu pjesmu sam naveo samo kao primjer, a takvih primjera ima desetine. Niti u Tyros-ima ima ritam 9/8 kada se klavijatura tek kupi, niti se moze napraviti u klavijaturi, jer ne postoji 9/8 mjera u style editoru. Kao sto ni ne postoji niti truba dragacevo, niti bilo kakva slicna tome. Kao ni 7/8, harmonike (prave, ne slagerske) i tako dalje i tome slicno. Je li sad jasnije zasto ta pjesma i zasto taj primjer i o cemu se uopste prica?

Drago mi je (kako ovo nakaradno izgleda) sto vam se prezentacije Balkan setova ne dopadaju - ne dopadaju se ni meni. Ali su one samo pokazatelj kako stoje stvari za ljude koji sviraju takvu muziku, a zele da se oslone na Yamahu. Jos uz napomenu 'vrhunski materijal snimljen u Srbiji, a masterizovan u Yamahi'', evo sam se najezio kakav je to miks i mastering..nazalost, samo dokaz koliko ozbiljno Yamaha shvata nase podrucje i nase potrebe.
Dakle, nema upali/sviraj. Nego vjezbaj, vjezbaj, onda rovi po internetu, zovi ljude koji imaju Yamahe, trazi materijal, stimaj, pravi, i tako dalje.
Sad kad smo se nadam se, razumjeli, mozemo se vratiti na Sultan of swing, Rock'n'roll i ostalo.
Sky Net je offline   Reply With Quote