Videti jedan post
Star 26.10.2006, 14:37   #22
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Inaće najinteresantnije je to da je Kurzweill krajem prošlog stoljeća skoro bankrotiro. Ne da nije radio dobar brand, nego je radi visoke cijene bio za puno muzičara neprihvatljiv.
Gledajući unazad 15-tak godina znaći usporedimo li jedan K2000 pa do današnjeg K-2661, ništa se u engineu samog workstationa nije mjenjalo. Nadodavana je samo memorija i mogučnosti sampliranja i obrade istih.
Iako poznajem velik broj jako dobrih klavijaturista koji ne gotive Kurzweillov sound, jer jednostavno naša profesionalna muzička produkcija je prepuna boja s KORG-a, Yamahe i Rolanda, a uho se s godinama navikne na taj sound. Jer svi mi gažisti/tezgaroši smo u biti "papagaji" koji nastojimo što vjernije odsvirati neku pjesmu orginalu.
Primjera radi, tko sluša ino muziku neka mi kaže na kojim synthevima su primjerice postigli svijetsku slavu jedan Depeche mode, U2 ili Duran Duran ???

Mnogi će se iznenadit. Na Clavia NordLeed 3 i Yamahi VL-7 :wink:

No taj famozni NordLeed iako ima strava tepih soundove, klavire i hamondse nemože ni pod razmo proć u našoj glazbi osim u Techno ili Dance produkciji, koja je doduše se već uveliku ugasila u svijetu. No čudi me da je nitko nije do sad iskoristio u pravljenju novih Turbofolk hitova, nego i dalje (bez uvrede molim) koriste zujalice tipa DX-11 ili Casia. U najbolju ruku reproduciraju s LE-a ili Extrema sampl, što je po meni stvarno jadno. Kad bi se neko ozbiljno uhvatio rada s svijetski poznatim workstationima, vjerujem da bi napravio malu muzičku revoluciju na ovim prostorima.

BTW, znate li da je svojevremeno i Peavy i Oberheim radio dobre workstatione ? Radi se o Peavy CBX modelu i Oberheim MC2000 :wink:
kreso je offline   Reply With Quote