Videti jedan post
Star 25.10.2015, 22:28   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@velja87
1. Slažem se da je "moda" djelomičan uzrok što su se općenito Technicsovi aranžeri slabo svirali. Međutim, to je rezultat lošeg marketinga ove velike firme, prije svega jer nisu imali ozbiljnog distributera kod nas za ovu vrstu proizvoda.

2. Meni je izgledalo kao da je Technics aranžere radio onako "usput" i da im oni nisu bili interesantna kao roba za tržište/zaradu. Bez obzira na to, imali su vrlo ozbiljnu ponudu i uvijek spred ostalih. Flopy Disc su ubacili davne '89 (Kn800), konkurencija je tu opciju počela koristiti par godina kasnije. Multi Voice su počeli koristiti davno prije Yamahe, rekao bih da im je to ona na kraju i "ukrala" kao ideju. U stvari, na Tyros (PSR9000) pronalazim dosta detalja koje su u KN seriji koristeni u mnogo starijim modelima. Nekako mi se čini kao da je Yamaha direktno/dogovorno "kumovala" u prekidu proizvodnje. Tko će znati, no jedno je sigurno,a to si i sam rekao, nije im se isplatilo.

3. Naravno da imaju znanje i tehnologiju i da mogu ugraditi mnogo više od onog što sada nude. Logično je da iz ekonomskih razloga moraju ostaviti "nešto i za poslije" ali meni se čini da s novotarijma koje nude, nas OMB shvaćaju više kao DJ-e. A možda su i u pravu.

A ovo za vocalist si dobro primjetio, zar nije ista stvar s novim Korgom. Od kuda im ideja i koji je razlog da promjene uobičajena mjesta za komande. Pa to je kao da ručicu za žmigavce postaviš s desne strane volana.


@Alen P - možda netko razmišlja drugačije, ali uvijek kupujem novi model zbog vlastitog zadovoljstva. Tek poslije razmišljam o tome da li će gosti to osjetiti, čuti, platiti ... Za ono što radimo sasvim je dovoljan instrument i nižeg ranga, srednje klase. Ali vlastiti gušt je nešto drugo i za to mi nije žao dati pare. Ako ih imam, naravno

"Otišle" su mnoge dobre firme. Da, Gem je jedna od njih ali tu je i niz drugih. Sjećam se odličnog Lionstracks s mogućnostima koje su još 2000 godine bile daleko ispred svih. Potpuno otvoreni sustav s Microsoft ili Linux platformom u samoj klavijaturi. Al tako to bude, kao u moru, velike ribe prije ili kasnije pojedu one manje.

Malo je dobrih prezentacija KN7000 jer u to vrijeme nije bilo Youtuba. Ipak, ova bi mogla dočarati mali dio onoga kako zvuči ta sprava.

casper je offline   Reply With Quote