Videti jedan post
Star 25.04.2007, 13:01   #18
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Društvo da vam kažem i ja sam uzeo MSAC-FD2MA flopy drive adapter i dual pro karticu od 4Gb. No kad sam i ubacio OS 3.06 od Pa80 na Pa50 nisam uspio pokrenuti programe tj ritmove s memory kartice. Pa50 ne prepoznaje dual pro karicu ni s nasnimljenim driverima. No odkad je OS od Pa80 u njemu stvarno boje su puno bolje, a i ritam je nešto masniji.
S druge strane stari flopy drive adapter MSAC-FD2M (bez A u nastavku :wink: ) RADI, ali samo s memory karicom od 256 Mb. E sad u čemu je fazon, neznam. No i to je bolje nego jadnih 1,44 Mb s obične diskete i da se stvarno spremiti na njega brdo SET-ova. No kad ih i nasnimiš na memory stick opcija preko FD direkt ne radi za stylove, a ne radi zbog toga jer vuće samo iz aktualnog set-a (koji jei u OS-u trenutno očitan) ritmove. Ostale u tom trenutku ne prepoznaje. Očitavanje s ostalih setova radi na principu kao i sa diskete. Možda je nijansu brže.
U cijeloj priči prednost FD adaptera je samo ta da umjesto 3-4 diskete ili npr 20 (što je pogodno za fajlaše) imaš samo jednu tj taj famozni FD adapter. Ova opcija je isplativa samo za fajlaše, jer iz song moda možeš s ove kertice potegnut oko 2-3.000 midi fajlova, što je vjerujte jako brzo. U biti ništa revolucionarno. I samo da napomenem prijatelju Alixu - daleko je to od jednog Pa80. Prijatelju moj, još barem 2-3 svjetlosne godine :wink: No pokušaj ti je bio stvarno dobar i interesantan. Ja sam zagrizo ko som, no ostao sam razočaran. Neznam kako si ti uspio pokrenut dual pro memoriju na Pa50, ali kod mene nije ni trepno, a kamo li da je što pročito. Izgleda da prepoznaje samo stari MSAC-FD2M FD adapter, i isključivo samo do 256 Mb. Već mu je 512 Mb nepoznanica, a da ne pričam o 1 Gb. Inaće ovaj Pa50 što ga imam je Made in Italy :
kreso je offline