Videti jedan post
Star 08.10.2009, 00:47   #7
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas tako upravo, XA sam odredjuje (rasteze) sempl od kog do kog tona ce ici, bitno je da samo uradis loop sempla sto tacnije i zadas mu ROOT KEY ostalo je posao masine, kasnije naravno selektujes sve semplove (.wav ili .aif) i assing to MSP i to je to, medjutim tu se javlja jedan problem ako imas mali broj semplova (.aif ili wav) fajlova u jednom MSP-u fantom ih ne "razvuce" sve kroz celu klavijaturu obicno dodje do nekog tona npr. G4 i dalje nema tonova zato je i dat toliki ram da mozes "temeljnije" semplove da uradis ne samo da gomilas milion a da iskoristis 10. A sto se tice manualnog sredjivanja MSP-a na njemu, ja kolko sam listao MANUAL i cackao po samom sintu nema ubacenu opciju da sam redjas tonove semplova u MSP-u ili da nesto kopas po MSP-u inace, to se na drugim fantomima radi preko PROG edita ako se ne varam na XA to nema ubaceno moraces ovaj nacin preko zadavanja ROOT key-a ili preko nekog programa koji radi redjanje i pakovanje semplova za fantome sto je naj bezbolnija i naj brza varijanta.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote