Videti jedan post
Star 18.09.2017, 09:02   #23
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Što se tiče konkretno korga evo otprilike proste matematike ko želi da bude uvek sa top aranžerom...kad je izašla pa3 to je bilo 2011g....do 2016 kad je izašla pa4 prošlo je manje više 5 godina....razlika u ceni je bila od 1000 do 1500e max....pa3 61 je vredeo negde oko 2000e manje više....pa4 kad se pojavio držao je 3500e mada je posle par meseci već bilo da se nađe za par stotina € manje...ili je u sky bila akcija sa spider stalkom...( mada sam kupio od njih...platio najskuplje i ništa dobio nisam...ne daj bože da sam morao da aktiviram kasko koju su mi navodno dali gde nisam dobio ni jedan papir ili polisu ali to nije tema za ovde).

Znači došli smo do ajde nekih 1200e doplate sa pa3 na pa4...to je oko 250e godišnje za tih 5 godina koliko se čekao pa4. Ako to podelimo na mesece dobijemo da svaki mesec treba odvojiti 20e sa strane za nov top aranžer...i onda neko kaže kako je to mnogo para...pa jeste kad se tih 20e svaki mesec popije po kafanama pa onda posle 5 godina kad treba iz džepa da izvadiš 1500e naravno da je mnogo....ali sve je stvar želje i potrebe...svaki aranžer donese po malo novina i malo bar mene koji se umrtvim svirajući istu klavijaturu godinama pokrene da se malo bolje aktiviram...u svakom slučaju ja dok budem mogao ja ću pratiti jer su ipak sve to elektronski instrumenti puni prekidača i dirki koje nosimo po raznim kafanama i birtijama, toplo hladno, vlažno, sunce, potresi u transportu, po koja kap vina ili nečeg sličnog..zato treba menjati svakih nekoliko godina elektronski instrument kakav god da je.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote