Videti jedan post
Star 29.01.2017, 00:08   #4
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za Kontakt postoji dosta drum setova (meni su interesantni Yamahini) koji se mogu koristiti samo uz Kontakt (koji ne poznaje Bank change funkciju). Da bi se koristio sa, recimo Varranger2, potreban je dobar VST host program a i tada Kontakt hoce da zeza a da ne govorimo o angazovanju CPU i trosenju RAM-a. Zato je mnogo bolji Vsampler3 koji je multitimbralni i totalno hardverski nezahtevan. Problem je samo sto nema Yamaha drum setova za njega. Medjutim, postoji resenje. Programi kao Samplit ili SampleRobot mogu da sempluju (vrlo kvalitetno) bilo koji Kontakt instrument i konvertuju ga u SF2 format, koji se lako ubacuje u Vsampler3. Tako se moze lako napraviti XG sound source i svirati bilo koji Yamahin ritam na Varranger2. Podesi se trajanje note od recimo 5 sekundi, cetiri velocity layera i za dvadesetak minuta imate drum set koji mozete snimiti kao SF2. Kada ga unesete u Vsampler3 treba podesiti (u editoru) release time na tih 5 sekundi i to je to. Varranger2 ga svira u XG modu izvanredno (daleko kvalitetnije nego bedni SY50XG) a posto se radi o drum setu, nije potreban nikakav looping prilikom semplovanja. Cela rabota trazi malo vremenskog angazovanja, ali onda imate perfektan XG sound source.
Za Kontakt ima na netu semplovanih zvukova za Tyros2, PSR3000, PSRS900, Motif XF, znaci dosta drum setova da se napravi kvalitetan XG izvor zvuka.
Ja sam navikao na SampleRobot ali, kao sto rekoh Samplit je takodje dobar i cak nesto laksi za koriscenje.
vld je offline   Reply With Quote