Videti jedan post
Star 04.06.2013, 01:38   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
Imam user manual, al sve što piše u njem mi je Špansko selo jer ne vidim i ne kužim pravu namjenu ovoj synthesizera.
Casio je uvijek bio malo "nastran" sa svim tim svojim instrumentima, tako da uopste nije cudno sto ne kuzis njegovu pravu namjenu. Taj XW-P1 bi se najprije mogao okarakterisati kao jedna vrsta Performance Synthesizera i uopste nema sta da trazi u jednom studiju jer ni struktura a ni kvalitet mu nisu na tom nivou. Naprotiv, koncipiran je kao live synth sa Arpeggiatorom, Phrase i Step Sequencerom i Drum Mashinom, koje mozes upotrijebiti da mlate nekakav Groove dok sviras. Tipicna live klavijatura, nekakav mutant, poluaranzer... jednom rijecju, Casio !!!! Ima on dosta svojih svijetlih trenutaka, kao sto je Hex Layer funkcija kojom mozes da sviras 6 razlicitih sounda istovremeno ili ako je upotrijebis u Performanci, cak i do 9 Layera mozes da naslazes, za one najkompleksnije sounde. Dobio si sa njim i dobru Waterfall (orguljasku) tastaturu, koja jeste plasticna ali je prilicno brza. Moze dobro da posluzi i kao midi kontroler sa potenciometrima kojima mozes sam da odredis sta ce raditi. XW-P1 je nasljednik Casiove VA serije pa ima istu sintezu, koja podrazumijeva 2 Sample ROM Multisampla, 2 VA-Oscilatora, Noise jedinicu i Externi signal koji dolazi sa ulaza u instrument. Sve ovo se moze pomijesati u jedan XW-P1 sound. Sinteza mu uopste nije naivna. Pored ovoga imas i dobre orgulje sa sve faderima. Kvalitet sounda XW-P1 je vrlo pristojan u svim segmentima. Svi tasteri, faderi, potenciometri na njemu su dovoljno veliki i pregledni, tako da na bini ne moze biti zabune, jedino sto mu je Display premali ali vrsi svoju funkciju kako treba. Instrument je lagan, da laksi ne moze biti a mozes ga koristiti i sa baterijama i sto je najvaznije cijena mu je veoma pristojna. Sta bi covjek vise.

Promijenjeno od tranzit (04.06.2013 u 01:44 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
kreso (04.06.2013)