Videti jedan post
Star 08.08.2017, 09:50   #48
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ATA carnet je obavezan dokument prilikom ulaska u zemlje članice EU. Može se proći i bez njega ali to ovisi samo o volji carinika. Ne isplati se kalkulirati jer problemi nastali zbog njegovog nedostatka mogu biti takvi da vas vrate u državu iz koje ste došli. Sjećam se jednog slučaja dok HR nije bila u EU i slovenskog carinika koji mi je onako hladno rekao, nema problema, tamo vam je špediter pa se javite njemu radi upisa. Da bi došao do špeditera trebalo je stati u red iza "155 kamiona", platiti mu ispunjavanje papirologije (btw. koje je skuplje od vađenja cartneta) pa tek onda možeš dalje. Da nisam bio pokoran i lijepo zamolio carnika, sigurno ne bi stigao na gažu. I da, na karnetu postoji mjesto gdje se obavezno mora upisati lokacija nastupa, s adresom i pripadajućim podacima objekta u kojem se svira.

Zakon je tu da se poštuje, policiajac i carinik samo rade svoj posao, a neki sporadični slučajevi nisu pravilo i na osnovu njih ne treba suditi. Uostalom, ako ste u prekršaju zašto pljuvati po onima koji rade svoj posao.


Citat:
Originalno postovano od Dell
Ja i moja grupa živimo u BiH, a skoro svaki tjedan sviramo u Hrvatskoj, imamo ATA CARNET, nikada nam niko nije tražio nikakvu sviračku licencu ni na carini, pa ni u objektima gdje smo do sada svirali.

U Hrvatskoj nije potrebna nikakva licenca niti ikakva druga potvrda da bi netko nastupao. Državnim organima je jedino bitno da se honorar isplati putem računa, a u skladu s tim i sva pripadjuća davanja. Pored toga postoji i namet ZAMP-a. Muzičar je dužan samo ispuniti obrazac ali ne mora isti prijavljivati niti ga plaćati. To je dužnost organizatora oogađanja.

Promijenjeno od casper (08.08.2017 u 10:24 sati)
casper je offline   Reply With Quote