Videti jedan post
Star 28.02.2012, 21:06   #14
muharika
Početnik forumacije!
 
muharika's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.05.2004
Postovi: 19
Downloads: 1039
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
muharika befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav,
Da ne otaram novu temu, a citam da se raspituje o sistemu za ozvucavanje. Ovako, prije mjesec danas sam kupio gotovo nov aktivan db sistem, sa jednim basom i 2 satelita, za moje potrebe odlicno i dovoljno jako rijesenje. I ako je informacija tacna, db je ogranak RCF kuce.
Bass nosi oznaku "db sub 15D" i ima 800w rms, sateliti su "crono 12" i imaju po 300w rms. Licno nisam ljubitelj preglasne svirke na bini, a to je ona svirka od koje ti jos 3 dana zuji u usima. Ali nisam mogao a da ne odvrnem u proteklu subotu, cisto da cujem dokle mogu gurati. Mada je se na mikseti palila crvena lampica limitera a aranzer do maximuma pojacan, zvucnici na 3/4 nisam mogao cuti da je nesto prstalo ili izvrnuta zvucna slika da je bila. Naravno ne citavu vece pun gas, to je bilo jedno duze kolo.
Sto se basa tice, mada je 15" ono sto kutija izbacuje je po meni prilicno dobro.
Sateliti, pa sve je stvar ukusa, mislim da su u ovoj kombinaciji sasvim dovoljni. U sali je bilo oko 150 zvanica, u pauzi sam pitao ponekog da li je ovo kako se cuje pretiho, ili preglasno ili bilo sta, odgovoi su bili u stilu "koga si pito da pauziras, nastavi dalje odlicno je sve" :o)

Cijena u trgovini je oko 1700€, ja sam platio pola godine star sistem 1100, znaci 1xSub 800w rms i 2x satelit 300w rms

Promijenjeno od muharika (28.02.2012 u 21:11 sati) Razlog: greska
muharika je offline   Reply With Quote