Videti jedan post
Star 15.03.2015, 20:12   #16
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Meni i ne treba kutija koja ce da izbacuje bas jer svakako planiram da "odsecem" na skretnici basove na njima jer imam bas bin koji ce to da gura. Treba mi kutija koja ce lepo da svira iznad 100Hz!
Ako si pažljivo pročitao moj post, nisam rekao da se u celoj zvučnoj slici čuje samo BAS već da je zvuk čist i kvalitetan. Da li će neko koristiti binove ili ne, to je apsolutno nebitno jer proizvodjači zvučnih kutija kompletiraju zvuk u celini. Što znači da Dynacord D-Lite ( npr) ne daje samo bas već je zvuk generalno odličan. I od zvučnih kutija se i očekuje izmedju ostalog da imaju pristojan bas, bez obzira da li je tebi potreban ili ne, u sve jednoj kutiji ćeš ga imati bilo da ćeš ga srezati ili ne. Ukoliko ćeš ga srezati to ne znači da trebaš kupiti manje kvalitetne kutije...

Na šta god da si mislio da ti treba kutija koja će da svira ,,lepo" iznad 100Hz, nisam još naišao na kutiju u kojoj je visoki bio loš a bas odličan i obratno... Svaki proizvodjač ima neku svoju zvučnu sliku...

Mislim da bi tebi apsolutno pasovao FBT. Od svih zvučnika na kojima sam radio, na FBT-ju je uvek bio izrazitiji visoki ton.. Možda bi ti one više odgovarale....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline