Videti jedan post
Star 03.11.2013, 02:24   #64
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oduvek me je to privlacilo ali u zadnje vreme ozbiljno sam se okrenuo dizajnu zvuka, prvenstveno sto me zanima i sto mi dobro dodje kad nemam inspiraciju za komponovanje onda po ceo dan to radim. Ne verujem da kod nas ima skola za dizajn zvuka pa iako ima pitanje koliko je to ozbiljno. Gledam neke tutorijale na dupspot, dolaze neki likovi koji se bave "dizajnom zvuka" i mnogo su smesni (bar meni), i jos su stranci. Isto tako cuo sam kad pravi majstor odradi boju a ti sednes pa razmisljas da li je pravi instrument ili synth . Sve u svemu mnogo zanimljiva grana muzike i vrlo bitna pre svega.

Secam se kad sam pokusavao da odradim kabinu u fm8 i slusam jedan tom sempla kabine. Na svu srecu priroda zvuka kabine je prosta i sam pocetak tog tona harmonike je najteze replicirati ali ostavim ja to po strani i krenem fundament pa svaki overton redom sa svojom amplitudom koja se smanjuje svakim narednim overtonom u odnosu na fundamentalan ton, posle sedmog overtona mi ponestane operatora u fm8 hahaha pa sam ga batalio. Inace opet bih pokusao jer sto sam vise odmicao sve je vise zazvucalo na kabinu i kad sam uporedjivao waveform vrlo slicni su bili. samo sto mi falio jos overtonova. Ma moram opet da probam.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote