Videti jedan post
Star 30.03.2012, 02:56   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman sto me prozivate ni krivog ni duznog. Mico, kolege su ti vec napomenule jedinu bolnu tacku u tvom setupu a to je taj PC. Jednostavno, to je jedino sto hramlje a da ne bi dalje hramalo, nabavi intel i7 2600 ili 2700 na jednoj maticnoj na p67 chipu sa nekih 8 ili 16GB RAMa i obavezno na Win 7 64Bit i to ce sve biti druga prica. MAC se prije par godina cini se definitivno oprostio od izrade velikih masina i bazirao svoju trzisnu politiku na igracke tima iPhone, iPad itd... Imam priliku da svakodnevno poredim i jednu i drugu platformu (u zavisnosti od formata projekta koji treba da radim ili obradim) tako da ti iz prve ruke mogu reci da je Win u prilicnoj prednosti nad MACom i po performansi ali i po stabilnosti. Jedino ako imas silnu zelju da radis na Logicu i/ili ProoToolsu (mislim na profesionalnu verziju), onda ti ne preostaje drugi izbor nego MAC. Sve ostalo govori u ozbiljnu korist dobro konfiguriranog (hardverski i sofverski) PC sistema. Od nabavke Lexicona PCM 91 te ne bih nikada odvracao ali prije no se odlucis, poslusaj Lexicon PCM Native plugin pa... mozda se i pronadjes u tome. UAD je za svaku pohvalu, mada se njegova opravdanost sve vise relativira s obzirom na nativne pluginove ogromnog kvaliteta koji su se u posljednjih par godina pojavili i koji ni u cemu ne zaosaju za UADovim a u pojedinim slucajevima su cak i u prednosti, a povrh toga tu su i enormno narasle perforamnse novih PC sistema tako da nekakva DSP karta i nije neophodna, a moze biti i suvisna. Razmisli ti jos jedno o tome i procackaj malo po netu (ali ozbiljnim portalima) i mislim da ces i sam zakljuciti upravo ovo o cemu sam ovdje pisao.
tranzit je offline   Reply With Quote