Videti jedan post
Star 19.04.2015, 20:34   #18
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege su ti prilićno svi kazali, manje više svi su u pravu. Ali ti nisi osoba kao ovi što ti savetuju, i zato moraš muziku (solaže i ritmove, i instrumente koji sviraju ritmove...)prilagoditi po svome ukusu. Izvini me, ali ja nikada ne bi postavio takvo pitanje kao što si ti, jer ja ipak radim muziku po svome ukusu, i kad radim, radim na glasnoču jakćine kao na svirci, i na mixeti da bude uvjek isto podešeno, (možda malo ,sasvim malo ponekad ispravim zavisi od prostorije ili na otvorenom kad sviram). E ja ti savetujem da ideš jadan put na živu svirku nekog dobrog benda, slušaš tamo i dinamiku i basove i sve ostalo, i da tako podesiš kljavu odnosno da se zvuku živog benda što bolje približiš. Mada je to težko vrlo težko , sa aranžerom. Ja koristim i potenciometar za volumen na kljavi, tu i tamo malo usput podešavam kad može mixetu, zavisi od tonalitete i pjesme. Moraš se sam pretvoriti čitav u uši i kad sviraš, jer prazna sala i puna sala ljudi, i samo pola popunjena sala različito zvuči. A pošto ti nisi tamo studio, težko se sve ovo sredi, ali neke ispravke se mogu malo usput sređivat. Najbitnije je da imaš ti neki svoj vlastiti ukus muzike i kroz aranžer , kljavu, ti to produciraš publici. A onda još da samo malo kažem dalje, sledeče. Zavisi šta sviraš. Ako bi svirao rock, onda malo električke gitare pojačaš naročito solaže, ako sviraš ako poznaješ KARMA mislim da je to croatia neki bend, onda bubnjeve i bas, odnosno ritmove jačaš, ako želiš da sviraš neki lagan ewergren muziko onda mislim da mora malo solo da je glasniji, i ne treba da bubanj previše lupa. Moraš znači sam da nađeš neki način, u kratko, ima pravila, da nema pravila! Pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote