Tema: Solton MS-50
Videti jedan post
Star 03.05.2012, 23:21   #2
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav,
Prvo, pardon na praznom postu. Slučajno sam na tom malenom ekranu od mobitela dotaknuo pošalji pa je ispao prazan post.
Nego evo nekih mojih iskustava sa MS50 kojeg sam svirao cca. 10 godina. Odlični "puni" zvukovi. Vrlo iskoristivi tvornički ritmovi. 16 kanalni sekvencer kojim se dosta brzo može doći do dobro urađenog "user" ritma. Klavijatura ima 24 mjesta za pohranu "user" ritmova što je i više nego dovoljno za prosječnu svirku. Prednost je i to što se jednom usnimljeni "user" ritmovi ne izgube kad se klavijatura ugasi. Raspored tastera je vrlo logičan i prilagođen je live nastupima. Boje na klavijaturi se rade na način da se kombiniraju do 4 tvornička zvuka zajedno, a svakom od njih je moguće promjeniti bilo koji parametar (echo, reverb, transpose....). Tako stvorena boja pohranjuje se na jedno od 128 memorijskih lokacija (programs). Tu je i 16 kanalni sekvencer koji se lako koristi i daje dobre rezultate nakon kraćeg upoznavanja. Eto to su neke karakteristike kojih se mogu na brzinu sjetiti. Mislim da se isplati kupiti tu klavijaturu bez obzira što je stara. Jedina mana koju bih spomenuo bila bi (po mom ukusu) prelagana tipka. Ostalo za svaku preporuku. Nadam se da sam malo pomogao.
Pozz.
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote