Tema: Solton MS-50
Videti jedan post
Star 04.05.2012, 22:19   #4
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo opet ja,
Pokušat ću odgovoriti redom: Materijal za ovu klavijaturu nije previše zastupljen. Ja sam tokom godina sakupio oko 400 ritmova. Namjenskih za pjesme, univerzalnih, domaćih narodnjačkih itd. Dobro je što se ritmovi mogu konvertirati sa drugih klavijatura programm "Style works XT" pa problem dobavljivosti nije tako strašan. Boje se ne mogu konvertirati sa neke druge klavijature ali podržane su sve boje iz soltonove MS serije. Treba malo sjesti i sam urediti boje, ali je postupak prilično jednostavan. Klavijatura ima 4 harmonike (po 2 u svakoj banci), a kombinacijom ovih harmonika mogu se dobiti različite boje i memorirati ih kao nove harmonike u neki od "programs"-a. Dalje; može se ubaciti 1 sample na mjesto "USER VOICE 1". Taj sample je u klavijaturi sve dok se ona ne ugasi ili dok se ne učita drugi sample. Samplovi su soltonovom .snd formatu, a mogu se dobiti konverzijom nekog sampla programom "Extreme Sample Converter". Osobno se nisam previše služio vanjskim samplovima jer su mi tvornički zvukovi bili više nego dovoljni. Neke od njih možete pronaći na ovom site-u. Tipke su dinamičke sa 4 nivoa osjetljivosti. Terce se ne mogu ubacivati ali se može u sklopu neke boje "reći" klavijaturi da prati osnovni ton u terci, tako da je efekt isti kao da se terce ubace izvana. Podjela (Split) klavijature: Jednostavno pritisnuti i držati dugme "SPLIT" i pritisnuti ton na kojem se želi razdjeliti klavijatura. Klavijatura se može u meniu razdjeliti na do 4 djela. Evo i za kraj jedna sugestija. Ako je klavijatura 100% ispravna i cijena vam odgovara, nemojte previše dvoumiti oko kupnje. Solton MS50 je stara klavijatura, ali po mom iskustvu ima još uvjek što za ponuditi. Odluka ipak ostaje na vama.
Pozz.
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote