Videti jedan post
Star 04.08.2013, 02:20   #169
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to potpuno tacno gagane ali... ne ocekuj da bilo ko drugi rijesi tu situaciju na odgovarajuci nacin. To mozete samo vi muzicari i niko vise na ovom svijetu. Vi morate da uticete na drzavu da donese odgovarajuce zakone i na estradu da to i sprovede u djelo. Oni jedini imaju i moci i instrumenata za to. Nece se to desiti u jednom danu jer za to je potrebno vrijeme ali ce se desiti, ne revolutivno vec evolutivno. Oruzje za ovo su razne demonstracije, strajkovi, opstruiranje posla, sabotiranje posla itd... Drugi jednostavno nemaju interesa da tu bilo sta cackaju, osim vas koji ste time direktno pogodjeni. Nema bezizlazne situacije, ima samo neaktivnih ljudi kojima u krajnjoj liniji i egzistencija zavisi od toga, a oni nista ne rade... valjda cekaju pomoc od Boga. Nece ni Bog da pomogne ako ti sam sebi ne pomognes. Jasno mi je da je na Balkanu veoma prisutna korupcija, koja se uvukla u sve pore drustvenog bica ali i ona nije status quo i data od Boga, vec rezultat dugogodisnje neaktivnosti organa drzave da je sprijeci. I u najrazvijenijim zemljama svijeta postoji korupcija, samo sto je to u tim zemljama na jednom daleko visem nivou i ne pogadja direktno onog "obicnog smrtnika" mada se i na njega dijelom i posredno prenosi. Kukajuci po forumima se nece otici dalje i naprijed, mada je i to jedan vid borbe protiv nemuzicara na muzickim mjestima, mora se prosiriti taj front borbe, a sto je front siri to je "neprijatelju" teze da brani ono sto je zauzeo. Ti "okupatori" (ovdje mislim na DJ muzicare na aranzerima) nece moci da brane jedan siroki i organizovani front napada na njihova "utvrdjenja". Na ovaj nacin se i treba organizovati u nastojanjima da se maknu sa bine oni koji je bespravno zauzimaju, a bar danas postoje informativni mediji pogodni za ovakav nacin borbe za svoja legitimna prava.
tranzit je offline