Videti jedan post
Star 28.03.2014, 13:24   #38
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Miljan
Sta ce ti uopste Loop na Saz samplovima ? To su tzv. One Shot instrumenti i tu Loop moze samo da upropasti sound. Pogledaj da li imas Latch funkciju ili vec kako je oznacena (ne sjecam se vise kako kod Kurzweila to nazivaju). Uglavnom, to je funkcija kojom dajes naredbu da je trajanje tona "beskonacno", odnosno sve dok ponovo ne pritisnes istu tastu i nju treba da deaktiviras. Druga mogucnost je da si iz nekog razloga pri konvertiranju, dobio maksimalnu Sustain fazu, pa nju treba da smanjis u ADHSR Envelopeu (Program Editor Kurzweila).
Dodato:
Mislim da sam vam nasao rjesenje. Radi necega je poslije konverzije u soundu koji "vjecno traje" aktivirana funkcija "Ignore Release" koja upravo ostavlja odsvirane note bez konacne Note Off naredbe. Deaktiviraj tu funkciju u Editoru, odnosno postavi je na Off i bice sve uredu. Kod tebe to stoji sada na "On" i iz tog razloga je trajanje tona neograniceno jer ton ne dobija tu Note Off naredbu. Hajde probaj to , pa javi, a ukoliko ova funkcija vec bude bila postavljena na "On" onda cemo pogledati jos detaljnije i naci gdje je problem.


Promijenjeno od tranzit (28.03.2014 u 13:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Miljan (07.04.2014)