Videti jedan post
Star 14.01.2010, 05:46   #9
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze biti i do klavijaturu.Meni se taj problem javio pre mesec dana (pa 80) i da vam kazem kako je serviser resio to.Kod korgovih aranzera na R i L izlaza ima neki tranzistori koji koriste kao relej kad se menja boja ilil ritam oni za neosetni deo sekunde islklucavaju izlaze da se ne cuje pucnjava.Ti tranzistori kostaju 1e ali namucili smo se sat vremena da skontamo u cemu je problem.Serviser mi je rekao da uzrok kvara je elektricitet koji nastaja kad stekamo kablove.Do sada sam promenio vise od 20 aranzera sto korgovih sto Rolandovih ali do sada ovakav problem nisam imao.Da izbegnemo taj elektricitet treba kablove prvo da ustekamo u mixer pa onda da dodirnemo konektore -onaj metalni dio sta ulazi u klav.kako bi nestao taj elektricitet.Ovo mi je reko majstor pa ja prenosim vama,do sada nisam mario kako stekam kablove i nikad nisam inao ovakav problem,ali za sve ima prvi put i od tada stekam kao sto sam vam reko.Pozzz!
toni-bt je offline   Reply With Quote