Videti jedan post
Star 24.02.2014, 03:45   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije bitno da li neko voli ili ne voli "siptariju" (termin mi je veoma otuzan), vec je bitno, sto je cini mi se vec rolandx napisao, da se jedan top aranzer iz 2014. godine cuje isto ili cak i losije, nego instrumenti s pocetka 90-tih proslog vijeka. Od tada je proslo skoro 25 godina i tehnologija je veoma napredovala, Korg PA3X je veoma dobar, mozda cak i trenutno najbolji instrument u domenu aranzera, instrument sa veoma pristojnim fabrickim soundom. Pravo je umijece i velika sposobnost, na ovakav nacin upropastiti sound koji je Korg fabricki ugradio u svoj top aranzer. Licno bih tom momku cestitao na kreativnosti da je njegov zadatak i cilj bio: "Kako totalno ubogaljiti PA3X". Zar su ljudi bas toliko gluhi, da ne cuju kakva je to kakofonija od zvuka, svo to pistanje, zavijanje i jaukanje sounda. To nema nikakve veze sa istocnjackom ili orijentalnom muzikom, odnosno instrumentima. I oni se daju uraditi na valjan nacin. Ne mora obavezno jedna Zurna da pobije sve po sali kada zajauce, moze i ta Zurna da bude veoma mekana i fina za cuti. Isto vazi i za sve ostale instrumente koji su demonstrirani. Svi su toliko optereceni srednjim frekventnim opsegom, koji mi i inace najbolje i najglasnije cujemo (takva je fiziologija ljudskog sluha) da kompletan aranzman odmah pada u drugi ili treci plan onog momenta kada demonstrator spusti ruku na desnu stranu klavijature. Sve u svemu, ovo nije muzika, ovo je silovanje sluha na najmorbidniji nacin.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 7 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
dalibor jarmina (25.02.2014), ffb (20.03.2015), harepa50 (24.02.2014), makso68 (25.02.2014), opusdei (08.07.2015), sale_band (24.02.2014), yamahapassion (24.02.2014)