Videti jedan post
Star 01.07.2017, 14:40   #15
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da objasnim ljudi. Ja sam svestan da su dirke na pa3x kvalitetnije u svakom smislu i to moze i najveci laik da oseti pod prstima.... kao sto je jedan moj kolega rekao kad smo poredili pa600 i pa2x...kaze: auuuu koliko ove od pa2 "skuplje" izgledaju u odnosu na pa600... tako je ista situacija sa pa3x vs. pa900, sve je to tacno. Ali meni je najbitnije da ja mogu svirku izdrzati bez muke i bez bolova u desnoj ruci. E tu je caka. Dok sam svirao na pa 600 nikada me nije zabolela ruka u toku svirke pa makar bilo do ujutro... iako je dirka teski plastikaner i izrada Boze sacuvaj, ali meni je odgovarala ta njena lakoca i mekoca. Ne polazem toliko na kvalitet dirke koliko to da je lagana i mekana. Pa2x sam prodao i vratio se na pa600 bas iz tog razloga iako je pa2x svemirski brod naspram pa600. Sada mi se isto to desava sa pa3x. Ja kada povezem 3 kola javlja mi se bol u ruci sto mi se nikad nije na pa600 javljalo. Plus sto me na pa3x dirka uvek u povratku udari po prstu, to ni ne racunam... jednom je kolega Nele rekao da bi sa pa3x tesko mogao odsvirati neko tehnicki zahtevnije kolo sa npr. Vlaskim trilerima, i mislim da je 100% u pravu. Govorim to kao primer. Ja nemam toliko vremena da mogu upaliti svaki dan i pomalo vezbati pa samim tim i navici prste na klavijaturu. Pa 900 sam probao pre jedno 3 godine kod jednog kolege i bas mi je legla dirka, pogotovo sto ima fabricki vec ugradjene tegice... a i ima vise ram-a, vocalist itd itd, tako da smatram da bi meni sa tom dirkom (za moj ukus) i tim specifikacijama bila mnogo iskoristljiva.
yamahapassion je offline   Reply With Quote