Videti jedan post
Star 20.12.2017, 10:34   #38
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja bio jučer kod kolege Alena u radnji i probao Genosa dok već nije otišao, jer je taj već rezerviran. Moj dojam i nije nešto mjerodavan, ali ae da se upišem šta mi se sviđa, a šta ne
Što se tehničkih aspekata tiče, već kad je Genos izašao nije mi se svidilo to što su mu ugradili touch screen. To je iz razloga što ja kad mijenjam boje i ritmove, to volim uraditi što brže, pa se zna dogodit da malo jače stisnem tastere (eh, gumeni tasteri kod Fantoma G...), a baš nisam oduševljen činjenicom da bih tako morao lupat po touch screenu...
Druga stvar koja mi se ne sviđa je to da nema više zasebnih tastera za voice i za ritmove, pa mi se čini da će biranje biti dosta sporije, naravno ako se ne koriste registracije, OTS ili set liste.
Što se dirki tiče, a govorim iz aspekta harmonikaša, dirke su mi slične ko i na svim Tyrosima, tj. fali im to da su mrvicu pliće i mrvicu teže.
Ali aj, avaj, na eventualne tehničke "nedostatke" se uvijek da prilagoditi i ne kažem da bi mi se možda ovo što mi se trenutno ne sviđa moglo sviditi da sviram na Genosa mjesec-dva, jer ipak sam isprobavao samo sat vremena.
E sad onaj po meni mnogo bitniji aspekt, a to je naravno sound!
Prvo sam prolazio kroz tvorničke ritmove i tu sam čuo blagi napredak u odnosu na Tyros5, ali ništa što me baš nešto oduševilo, ali vrlo brzo sam promijenio mišljenje.
Što se voice-ova tiče, napredak je evidentan i to jako u odnosu na T5, naročito u domenu gitara, ali nije da imaju još na njima da porade.
E onda je slijedio nagli preobrat! Naime, Alen je ubacio neke setove, nisam siguran jesu li konvertirani sa Tyros5 ili nešto drugo. Tu sam prolazio kroz naše ritmove koji su malčice sređeni. Dakle, bubnjevi su tvornički iz Genosa. Da izvinete, pao sam na dupe! Onakav sound još nisam čuo da izlazi iz nekog aranžera. Većinom je sve bilo suho, ali čuo sam potencijal koji se može izvući. Čak sam vidio i nekih napredaka u vezi samplova, tako da mislim da bi moglo napokon biti pristojnih "zujalica".
Sve u svemu, moj zaključak je taj da je Genos kao i sve prethodne Yamahe pun pogodak, ali da treba sjesti, zagrijati stolicu, uzeti uputstvo u šake, proučiti mogućnosti i funkcionalnosti i složiti klavijaturu sebi za rad i rezultati će biti vrhunski. Međutim, poučen iskustvom, to se našim balkanskim sviračima koji kažu ja sviram na dmx, brma, **** zet i odličan je neće mnogo dopasti. Tako da cijenim da će situacija bit u fazonu ma dobar je Genos i Yamaha općenito, ali nije to za našu muziku, to ti je više za zabavnjake, uz obavezan namig i tapšanje po ramenu. Onaj ko će sjest i poradit, imat će 100% zvuk kakav hoće, a ovim tapšačima po ramenu neka njihovih šerpica i kantica
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
viktor011 (20.12.2017)