Videti jedan post
Star 12.12.2016, 16:46   #1
MirkoB
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MirkoB ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pevanje i tehnika

Pozdrav, novi sam ovde, tj sada sam se upravo registrovao i imam nekoliko pitanja za vas iskusnije, ako Bog da da mogu reci kolege, ako se krenem baviti sa muzikom ozbiljno.

E pa sada ovako,
imam 17 godina i poceo sam po malo da pevusim, mislim nije to nista ozbiljno, nego kada sam negde na rodjendanu jednom sam uzeo mikrofon i svi su se odusevili, i tako po nekad uzmem mikrofon i nekad bas zablistam kad uzmem mikrofon. Problem je sto ne mogu uvek da pevam onako dobro koliko znam da mogu izneti pesmu, ako me razumete. Imam dosta jak glas ali nekad jednostavno ne ide ne znam kako da objasnim. Takodje shvatio sam da mi najvise odgovara ozvucenje i mikrofon jednog benda sa kojim sam pevao par puta, kod ovih ostalih mi je mikrofon nekako suv ne cujem sebe na ozvucenje uopste i moram se jako derati. Laik sam sto se tice pevanja, nisam isao nigde u neke skole niti ista. Treba mi savet kako da uvek mogu zagrejati glas da pevam onako duboko, jako, i lepo bez da me boli grlo. Bio sam doduse kod jednog profesora koji je mnogo skup za mene pocetnika, trazio mi je 20 eura po casu a trebao bih da imam 3-4 casa nedeljno oko godinu dana, bar mi je tako on rekao. To mi je bilo skupo dosta za moje finansije, tj finansije mojih roditelja. Taj profesor mi je napisao sledece:

Citat:
Završio sam nastavni program za tebe. Ti imaš sluha, bariton glas
Eto, ako mozete da me posavetujete vi malo oko pevanja, pa i kada budem u malo boljoj finansijskoj situaciji da odem na casove.

Unapred vam hvala
MirkoB je offline   Reply With Quote