Videti jedan post
Star 01.08.2014, 09:58   #33
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Ko je rekao da su isti ? Ima li gde Service Manual za pa900 ? Nema .... epa onda niz carsije sto se prica, okaci macki o rep. I na staru Pa seriju nisu na sve modele isti DA konverteri kako je ovde navedeno....
U pa500 je AKM-ov AK4384
U pa800/pa2x Cirrus Logic CS4398
U pa1x opet Cirrusov CS4396
Imate specifikacije tu.
Pa80 ima jos stariji i slabiji, neki drugi bese, imam i njegov Service manual al nemogu da trazim sad.
Ko je rekao da su DA stari? Nisam ja to izmislio, rekao mi je jedan ljubazan prodavac u jednoj muzičkoj prodavnici gde sam i probao instrumente, koji je odvojio dosta vremena da popričamo i analiziramo puno detalja oko svih pomenutih aranžera.
Obzirom da ih prodaje, nije za očekivati da priča nešto što ne ide u prilog svojoj robi, ali čovek je bio samo pošten i iskren i ja nemam razloga da mu ne verejum.
U prilog celoj priči, ja ipak na kraju verujem najviše svojim ušima. Pošto dugo radim sa ozvučenjima, obradom zvuka i live koncertima (po profesiji sam dizajner zvuka) i imam poprilično iskustva i godina rada iza sebe, najmanje su mi bitne oznake, vrste i karakteristike ugrađenog hardvera u nekom uređaju (naročito kod klavijatura i aranžera), da bi mi to bila garancija da li je nešto zvuči dobro ili ne. Jednostavno, priključim to na kvalitetnu opremu sa raznim kombinacijama uređaja i komponenti ( a imam ih na raspolaganju svakakvih vrsta) i onda donosim svoj sud i mišljenje da li to zadovoljava neki kvalitet ili ne. Naravno, opet moram da se ogradim, TO JE MOJE VIĐENJE i MOJ UKUS, a o ukusima nije vredno raspravljati se. Pošto ne smatram sebe najpametnijim i najmerodavnijim da dajem o nečemu konačnu ocenu, u prilog svemu mi je jako bitno i mišljenje mojih mnogobrojnih kolega koji su dosta iskusniji od mene, a koji se takođe slažu sa ovim činjenicama.

I na kraju, posle puno susretanja i rada sa raznim vrstama klavijatura, kod Korga PA definitivno nešto fali u zvuku na OUT-ima, pa ma šta bilo u njemu uzrok tome.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote