Videti jedan post
Star 03.05.2012, 13:21   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sa zadovoljstvom ću ti reći sve što te zanima. Svirao sam sve modele Technicsa još od KN800, a upravo ovaj snimak koji si linkao odsviran je na mojoj klavijaturi. Evo je tu pored mene

Iako KN7000 izgleda (po mom mišljenu) vrlo moderno, model je proizveden davne 2002. godine. Već tada je imala neke mogućnosti koje nemaju najbolji modeli današnjice i to govori sve samo za sebe. Primjer je USB protokol s audio interfejsom što u praksi znači da klavijatura istovremeno služi kao zvučna kartica. Kad je tako spojena sa računalom može se snimati direktno na HD računala zajedno sa svim onim što je spojeno na nju u AUX ulaz. Postoji i posebni mikrofonski ulaz, a njemu je dodjeljen vocalist i pjevački efekat. Još jedna sitnica koja potvrđuje moju tvrdnju i usporedbu s današnjim modelima. Postavka glavnog ekrana se može mijenjati želji. Lijepo je imati povećati font i raspored pozicija na ekranu koji je prilagođen vlastitim potrebama. Onda recimo funkcija koju nisam sreo kod drugih aranžera. Moguće je iz MIDI fajla "izvući" određen broj taktova (max8) i "preseliti" ga u style. Tko je kreiranje stylova prava igra. Isti style se može "nadograđivati" s partovima iz originalnih stylova, jednim klikom određivati chord switching, editirati u preglednom modu stepbystep .... Još jedna usporedba i neću više KN7000 ima ono što Yamaha danas naziva Mega Voice. Tim više, i njegov predhodnik KN5000 iz '98 je imao efekte dodane na sami zvuk "gornjim" oktavama.

Soundovi na KN7000 su kvalitetom za aranžere onog doba bili u samom vrhu. Specifična je po tome jer su zvukovi acordiona i organa bili smješteni u posebne grupe. Postoje tri vrste harmonika (german, italian i france) i svaka od njih ima po 8 registara plus dva bas registra. Organ zvukovi su smješteni u dvije kategorije i posebno su dobrog kvaliteta, a upotreba tkz. šibera pri sviranju je posebno zadovoljstvo. Iako je o zvuku teško govoriti riječima ja sam bio potpuno zadovoljan i dan danas kada stavim KN7000 uz T4 volim neke registre specifične za ovog "starčeka". Editing je moguć po 4 layera za sound i za svaki je moguće editirati paning, velociti, dynamics, pitch envelope, filter, equalizer ....

Toliko za sada, uvijek se "malo raspišem" kad mi netko spomene KN seriju ... Akote zanimaju neki specifični detalji, tu sam.
casper je offline   Reply With Quote